تاریخ درج خبر : 1393/12/21
کد خبر : ۴۶۳۳۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری همایش تعالی وتحکیم بنیان خانواده در دانشگاه پیام نور یاسوج

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز یاسوج از برگزاری همایش تعالی وتحکیم بنیان خانواده و ارتقاء بهداشت روانی به همت این دانشگاه خبر داد و گفت: این همایش روز دوشنبه ۱۸ اسفندماه در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی یاسوج برگزار شد.

۳ (۱)

روح الله دانش پایه افزود: این همایش به همت معاونت فرهنگی واجتماعی دانشگاه پیام نور کشور وبا همکاری اداره کل فرهنگی وفوق برنامه دانشگاه پیام نور و در راستای سلسله همایشهای تعالی وتحکیم بنیان خانواده که از طرف دانشگاه پیام نور کشور برگزار شد.

دانش پایه مهمترین سرفصلهای این همایش را«مهارت های زندگی خانوادگی»، «مجموعه مهارت های زندگی شادکامی»، «چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟»، «سبک زندگی سالم»، «چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟»، « راهکارهای خانواده پایدار»، «روانشناسی زن و مرد»، «تحلیل بی وفایی زوجین و روش های افزایش تعهد زوجین» و «آسیب‌شناسی خانواده» عنوان کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز یاسوج بیان داشت: در این کارگاه‌ها مواردی همچون چگونگی ارتباط موثر، حل تعارض، کنترل خشم، راهکارهای حل مساله و تصمیم‌گیری، مهارت فرزندپروری، مجموعه مهارت‌های شادکامی برای زندگی و سبک زندگی سالم آموزش داده شد.

دانش پایه خاطرنشان کرد: از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این طرح را«تحقق دیدگاه اسلام درخصوص اهمیت جایگاه، منزلت و کارکردهای خانواده در نظام اسلامی»، «حمایت از تشکیل، تحکیم و تعالی نهاد خانواده و پیشگیری از تزلزل و فروپاشی آن»، «ارتقاء سطح فرهنگی و تربیتی اعضای خانواده به منظور ایفای نقش آن در سلامت و بهبود فرهنگی جامعه»، «همگرایی و هماهنگی در کلیه سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در موضوع خانواده به منظور بهبود وضعیت تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده»، «آگاهی افراد خانواده نسبت به حقوق و وظایف یکدیگر و زدودن نگرش‌های غلط جامعه»، «گسترش و تعمیق ارزش‌های اصیل اسلامی در خانواده برای تربیت نسل سالم، با ایمان، مسئول و مؤثر در رشد خود، خانواده و جامعه» و «ایمن‌سازی خانواده از آسیب و بحران‌های اجتماعی و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده» است.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز یاسوج در پایان از همه کسانی که در امر برگزاری این همایش با دانشگاه همکاری کردند تقدیر و تشکر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد