تاریخ درج خبر : 1393/12/21
کد خبر : ۴۶۳۴۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش شهرداران و شوراهای کهگیلویه‌وبویراحمد در یاسوج برگزار می‌شود

معاون پارلمانی و حقوقی شورای عالی استان‌های کشور از برگزاری همایش شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی اردبیل با حضور رئیس شورای عالی استان‌های کشور خبر داد.

امیررضا خوش‌آئین در جمع خبرنگاران دهدشت با بیان اینکه نقش شوراها و شهرداران در اداره شهر بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: شوراهای اسلامی به عنوان تشکل‌های اجرایی، مدنی در نظام مردم‌سالار از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

IMG_0104

معاون پارلمانی و حقوقی شورای عالی استان‌های کشور با اشاره به نقش شوراها در توسعه مشارکت مردم در اداره امور جامعه، تصریح کرد: شوراها در واقع نهادهایی برآمده از افکار و اندیشه مردم در نظام مشارکتی محسوب می‌شوند.

وی، جایگاه شورای عالی استان‌ها را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: به منظور جلوگیری از تبعیض و جلب همکاری در تهیه برنامه‌های عمرانی و رفاهی استان‌ها و نظارت بر اجرای هماهنگ آن‌ها شورای عالی استان‌ها مرکب از نمایندگان شوراهای استان‌ها تشکیل شده است.

عضو شورای شهر دهدشت یادآور شد: شورای عالی استان‌ها حق دارد در حدود وظایف خود طرح‌هایی تهیه و مستقیماً از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کند.

خوش‌آیین، بررسی طرح دوفوریتی نامگذاری روز شهردار را از جمله برنامه‌های دستور کار جلسه گذشته این شورا برشمرد و یادآور شد: به منظور ارج نهادن به مقام شهدای گرانقدر و پاسداشت تلاش و کوشش شهرداران روز ۲۵ اسفند سالروز شهادت سردار شهید باکری به عنوان روز شهردار نامگذاری شده است.

وی در تبیین شخصیت این شهید والامقام، بیان کرد: شهید باکری شهردار خدمتگزار و از خود گذشته بود که به مدت ۹ ماه به عنوان شهردار به شهروندان ارومیه خدمت‌رسانی کرده است.

معاون پارلمانی شورای عالی استان‌های کشور با بیان اینکه جایگاه شوراها در جامعه به لحاظ ارتقای نقش مشورتی و مشارکتی مردم در جامعه نهادینه شده است، این نقش را در قانون اساسی به عنوان یک ضرورت در اداره جامعه مورد تأکید قرار داد و افزود: با هدف تبیین نقش شوراهای اسلامی و شهرداران در اداره امور جامعه همایشی روز یکشنبه ۲۴ اسفند در یاسوج برگزار خواهد شد.

خوش‌آیین در پایان از حضور غلامرضا بصیری‌پور رئیس شورای عالی استان‌های کشور در این گردهمایی خبر داد و عنوان داشت: مسئولان استانی و شهرستانی، اعضای شوراهای اسلامی استان، شهرداران شهرهای مختلف و اصحاب رسانه در این همایش شرکت خواهند داشت.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد