تاریخ درج خبر : 1393/12/21
کد خبر : ۴۶۳۴۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری کارگاه آموزشی نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی

به همت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان، کارگاه آموزشی نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی با حضور کارشناسان وزارت امور اقتصادی و دارایی و به منظور تبیین و تشریح دستورالعمل نظام حسابداری بخش عمومی برای ذیحسابان، حسابداران و کارشناسان تنظیم حساب دستگاههای اجرایی استان در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

IMG_2029

ابراهیم کشاورز مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای آغاز به کار این کارگاه گفت: پاسخگویی دولت به ملت و ایجاد شفافیتهای مالی به همراه اطلاعات مربوط و قابل اتکاء جهت افزایش کیفیت تصمیم گیریهای اقتصادی هدف اصلی نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی است که از سال ۹۴ در کشور اجرایی خواهد شد.

وی اظهار داشت: حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی نماد پاسخگویی دولت و پاسخ خواهی مردم از دولت است و از آنجائیکه این نظام نوین پیش فرض اصلی تدوین بودجه ریزی عملیاتی است، ضرورت دارد تا حسابداری تعهدی جایگزین حسابداری نقدی شود.کشاورز ارتقاء کارایی تخصصی بودجه عمومی، شفافیت در گزارشگیریهای مالی، متناسب سازی مسئولیتها و اختیارات، افزایش پاسخگویی دستگاهها در مقابل عملکرد خود، ارائه کیفیت انجام خدمات و کنترل نتایج فعالیتها را از جمله مزایا و اهداف اصلی حسابداری تعهدی بخش تعهدی برشمرد و بیان داشت: به تبع اجرای حسابداری تعهدی شاهد افزایش بهره وری و اثربخشی مدیریت، افزایش کنترلهای مالی داخلی و انظباط مالی در دستگاهها خواهیم بود که موجبات کاهش فساد مالی و ارتقاء سلامت اداری را فراهم خواهد کرد. مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اظهار داشت: استانداردهای اولیه کار تدوین شده و این طرح بتدریج اجرا خواهد شد و با رفع نواقص و ایرادات، تحول بزرگی در نظام مالی و محاسباتی کشور ایجاد خواهد کرد.

در این کارگاه آموزشی یکروزه، کارشناسانی از وزارت امور اقتصادی و دارایی به تشریح و تبیین دستورالعمل نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی از جمله حسابداری عملیات جاری و سرمایه ای، ثبتهای بودجه ای و حسابداری حقوق و مزایا و نحوه انتقال حسابها از روش نقدی به روش تعهدی پرداختند. به شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی نیز از طرف اداره کل آموزش و پژوهش استان، گواهی آموزشی اعطاء خواهد شد.

گزارش تصویری از این کارگاه آموزشی:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد