تاریخ درج خبر : 1393/12/21
کد خبر : ۴۶۳۴۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

گردهمایی فرماندهان گردان امام حسن(ع) از تیپ ۴۸ فتح

نخستین گردهمایی فرماندهان و کادر گردان دلاور امام حسن مجتبی(ع) جمعی تیپ ۴۸ فتح روز چهارشنبه با شرکت جمعی از رزمندگان و پاسداران عضو گردان در حسینیه این تیپ برگزار شد.

به گزارش سایت استان، فرمانده‌هان ، کادر و جمعی از رزمندگان عضو گردان فاتح امام حسن مجتبی (ع) در فضایی صمیمی گرد هم آمدند تا خاطرات دوران دفاع مقدس را دوباره مرور کنند.

حسن-(۱)

ده‌ها رزمنده در حالی که فرماندهان دیروز خود را در آغوش می گرفتند از دیدار دوباره آنان اشک شوق ریختند و بغض آنان در فراق یاران سفر کرده خود ترکید.

سرهنگ احمد ذکاوت نخستین فرمانده گردان امام حسن مجتبی (ع) تاسیس اسمی این گردان را در سال ۶۵ ذکر کرد اما گفت : گردان امام حسن از سالهای نخست جنگ و در عملیات های مختلف ریشه گرفت.

وی افزود: گردان امام حسن در عملیات های متعددی شرکت و اعضای ان از خود رشادت های فراوانی به جای گذاشتند که درتاریخ ماندگار است.

ذکاوت ادامه داد: این گردان در دفاع مقدس ۵۲ شهید تقدیم انتقلاب کرد، چهار عضو آن به اسارت دشمن درآمد و ۱۹۲ نفر عضو آن نیز به درجه حانبازی نایل شدند.

حسن-(۲)

به گفته وی تاکنون ۴۲۹ نفر از بسیجیان عضو این گردان دلاور شناسایی شده اند و در مجموع ۶۷۷نفر از اعضای گردان یک تا ۱۰ بار در جبههای جنگ حضور یافتند.

ذکاوت یاد و خاطره سرلشکر شهید جاج سیف الله حیدر پور فرمانده تیپ ۴۸ فتح در دفاع مقدس و همچنین یاد سردار شهید خداکرم علیزاده از فرماندهان گردان امام حسن مجتبی را گرامی داشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این گردهمایی ،هشت سال دفاع مقدس را سراسر خاطره و گنجینه ای ارزشمند برای کشور دانست .

حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر گفت: پاسداران و رزمندگان باید خاطرات خود از دفاع مقدس را بیان و مکتوب کنند تا نسلهای بعد از جنگ بدانند در دفاع مقدس چه گذشت.

وی ادامه داد: اگرچه اکنون جنگ نظامی در کشور تمام شده اما ملت و نیروهای مسلح ایران اسلامی همواره در حال جنگ با دشمنان هستند.

حسینی صدر با ارایه تحلیلی از تحولات جهانی ،تاکید کرد تحولات جدیدی درمنطقه و جهان در حال رخ دادن است که باید برای حضور موثردر این تحولات از امادگی کامل برخوردار باشیم .

وی بهترین راهکار برای استفاده از وضعیت کنونی جهان را توجه به فرهنگ اصیل اسلامی و تبیین ان برای افکار عمومی جهان ذکرکرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این گردهمایی دفاع مقدس را یک فرصت طلایی دانست که در ان پایداری عهد و پیمان مردم با انقلاب و امام به وضوح دیده شد.

فتاح محمدی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قالب برگزاری این گونه گردهمایی ها نقش مهمی در معرفی گنجینه ارزشمند دفاع دارد.

وی افزود: باید تلاش کرد که فرهنگ ایثار و شهادت به بخشهای مختلف جامعه بویژه نسل جوان انتقال پیدا کند تا همواره پایداری ومقاومت فرزندان ملت مقابل دشمن در اذهان باقی بماند.

چند نفر از فرماندهان گردان امام حسن مجتبی در ادامه گردهمایی از نقش شهدای گردان در دفاع مقدس تجلیل کردند .

حسن-(۷)

آن اظهار امیدواری کردند که روایت‌گران صادقی برای انتقال حماسه های گردان امام حسن در دفاع مقدس باشند.

در پایان گردهمایی از فرماندهان شهید و کادر و برخی رزمندگان شاخص گردان امام حسن مجتبی (ع) در دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

گردان امام حسن مجتبی (ع) از جمله گردانهای تیپ ۴۸ فتح است که اعضای آن در دوران دفاع مقدس رشادت های فراوانی ازخود به جا گذاشتند.

این گردان از معدود گردان هایی در یگان های نظامی سپاه پاسداران در زمان جنگ بود که بیشتر فرماندهان ،کادر و رزمندگان آن ساکن یک منطقه روستایی درشهرستان بویراحمد بودند.

ساکنان منطقه روستایی جلیل از جمله مناطقی در استان کهگیلویه و بویراحمد است که شمار زیادی شهید در دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کردند و همواره مدافع آرمانهای انقلاب اسلامی بوده اند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمدرضا عباسي گفت:

    با عرض سلام، میخواستم نشانی از آقای ؟؟؟ همتی معاونت انتظامات تیپ ۴۸ فتح در سالهای ۶۸ تا ۷۰ را بگیرم.

  • صادقی از دهدشت گفت:

    دوست دارم گردان امام علی هم تشکیل گردد ورزمندگان آن در تمام استان جمع گردد همراه علی مردان روستا فرمانده دلاور

  • رزمنده گردان امام حسن گفت:

    ضمن عرض خسته نباشید و تشکر از جناب سرهنگ ذکاوت جهت برگزاری این همایش .بعرض میرساند بیشتر رزمندگان گردان بدلیل متوجه نشدن و کم تبلیغ کرد جهت شرکت در همایش بعد از پایان همایش متوجه شدیم.

پربازديد