تاریخ درج خبر : 1393/12/22
کد خبر : ۴۶۳۴۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه تشکل دانشجویى راه امید دانشگاه آزاد یاسوج در پی هتاکی به دکتر مطهری

تشکل دانشجویى راه امید دانشگاه آزاد واحد یاسوج با صدور بیانیه ای نسبت به هتاکی به فرزند شهید مطهری واکنش نشان داد.

بیانیه

متن این بیانیه در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
“آمدند به خیابان ها ریختند شیشه ها را شکستند و خیال کردند با چماق میشود یک چیزی پیدا کرد..نباید روح شیطان بر آنان حاکم شود و در دستشان چماق ها و اسلحه هایی باشد که از اسلحه صدام برنده تر است .. ”
( بخشی از بیانات امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی در جمع روسای شهربانی ها و کلانتری ها )

دوشنبه اتفاقى تلخ و ناگوار رخ داد که شاید تازه نبود اما به شیوه ای نو دردناک و تاسف آور بود!
تاسف برای بذر امیدی که در دل خاک به شوق تدبیر کاشتیم !
تاسف براى اعتمادی که با سنگ و چوب ترک خورد و شیشه فهم و شعور را شکاند.
تاسف برای فرهنگ،تمدن و تاریخی که نادانان امروز تاریخ نویسان آن شده اند!

على مطهرى یک شهروند:
او ابتدا یک شهروند ایرانى است ، شهروندى که طبق قانون اساسی برجای مانده بر تاریخ ، ازابتدایی ترین حقوقش، حفظ امنیتش است .
اما امروز باید گریست و فغان سر داد که چه آواری بر سر این قانون اساسی آمده است که عده اى از جنس شعبان بى مخ های نادان و بی سواد می آیند، میزنند، میشکنند، ناسزا میگویند، دادگاه خیابانی تشکیل می دهد و حکم اعدام و جان ستاندن برای یکی از یاران اصیل نظام و انقلاب صادر میکنند، کلانتری را محاصره میکنند و در طول این ساعات پلیس انتظامی و در راس آن استاندارى که وظیفه اش حفظ تامین امنیت شهروندان استان است حتى اراده ای براى حراست از جان نماینده ملت در خود نمی بیند و انجام نمیدهند.
جناب آقای استاندار!
مگر شما مجری سیاست های آزادی بیان و اندیشه ای دولت تدبیر و امید نیستید؟
چگونه استانداری هستید که نسبت سیاست های دولت آگاهانه منفعلید اما نسبت به اجرای سیاست های ورشکستگان سیاسی ضد دولت که با نه تاریخی ملت روبه رو شدند، ناآگاهانه! همراه و همکارید!!!؟

على مطهرى یک نماینده ى مجلس شورای اسلامى :
وقتى که یک دانشگاه از یک شخصیت سیاسی فرهنگی اجتماعی و … چهره اى برجسته و مهم در کشور براى سخنرانى و اجراى برنامه ای که از مراجع قانونی مجوز میگیرد این مجوز به معناى اجازه ی برگزاری برنامه، حفظ امنیت اشخاص و همکاری با مجریان برنامه است حال چگونه میشود که عده اى خودسر اما سازمان یافته به خود جرات مى دهند که قانون را زیر پا بگذارند و برنامه را لغو کنند و به شخصیت سیاسی کشور حمله ور شوند و تان پای مرگ به او آسیب برسانند و مطمعن باشند که اتفاقی برایشان نمی افتد !!؟
آیا از روزی که استاندار ها تحمیل شدند چنین اتفاقاتى قابل پیش بینى نبود ؟
آیا از وقتى سیاست هاى ضد دولتى در مقیاس وسیع و بى منطق ادامه داشت انتظار چنین حرکاتى نمیرفت ؟
بی تفاوتی،انفعال و عدم برخورد جدى و صریح آیا مهر تاییدی بر این بی قانونی و نادانی نیست؟

این اتفاقات و حرکات اقتدارگرایانه براى انقلاب عزیزمان که شعاری جز استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ندارد سم مهلکى است.

افراد معلوم الحال و نادانی که با شعار ولایتمداری به سیمای ولایت چنگ میزنند و حتى هنگامى که با حمایت های آشکار،پدرانه و با بصریت ِ رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده ى هسته اى باز هم دلواپسى نشان میدهند و چشم بر حقیقت می بندند بطوری که حجم وسیع تهمت هایشان در مجلس، امروز به شیوه ای سرکوبگرانه توسط پیاده نظامشان به جامعه انتقال پیدا میکند.

جناب رییس جمهور !! ما چگونه امید در دلمان بماند و برای فعالیت دانشجویی راست قامت بمانیم هنگامی که در شهر شعر و ادب و فرهنگ ، بی فرهنگی چنین بی داد میکند؟

جناب رییس جمهور!!

استاندار شما اگر چه انتخاب خود شما نباشد لیکن مامور شما هست، گفته است پیگیرى میکند ولى این نیز به سان قول تامین برنامه اش میماند.
این توهین به هزاران و میلیون ها دانشجو است که به شما اعتماد کرده اند ، این توهین به جامعه روشنفکران و روشنگریست ، این توهین به شعور ملت ایران است.. هنگامی که در جامعه،روشنفکری و روشنگری آنقدر به سیاهی برود که چنین وقایعی نتیجه اش باشد و دیگر کسی جرات روشنگرى را نداشته باشد دیگر به آن امیدی نیست.
تشکل دانشجویى راه امید دانشگاه آزاد واحد یاسوج از این اقدام بى شرمانه و تاسف برانگیز بر علیه نماینده ى ملت بیزارى میجوید و بی قانونی رامحکوم میکند ، محکوم میکند عده اى که خود را فراتر از قانون میدانند و آنها را به قانون فراموش شده مى سپارد..
گرچه صدایمان به جایى نمیرسد ولی فریادی زیر آب سر خواهیم داد تا حباب هایش بر آب آید و نشان از بودنمان دهد..
امیدوار به تدبیر دولت چشم خواهیم دوخت با مطالباتى از جنس حقوق اولیه ى شهروندى ، از جنس نفى اقتدارگران ، از جنس قول هایى که به سرانجام رسند .
تشکل دانشجویى راه امید دانشگاه آزاد واحد یاسوج

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دانشگاهی گفت:

  ما یاسوجیها همیشه کاسه داغ تر از آشیم . مگه چکار کرده براتون،چند نفرتون رو براتون کار پیدا کرده ؟ در عجبم …..

 • پویا گفت:

  پیوستگی وتاثیرگذاری پدیده ها در دهکده جهانی برکسی پوشیده نیست.جنگلهای آمازون،گازهای گلخانه ای تابوکو حرام،داعش وابولا.لذابه من چه حرفی است نسنجیده.
  برتولد برشت جمله ای داردبا این مضمون:(وقتی آمدند ویهودیهارا بردند گفتم به من چه من که یهودی نیستم، وقتی آمدند وکمونیستها را بردندباز هم گفتم به من چه من که کمونیست نیستم،وقتی آمدند لیبرالها وصلح طلبان وبقیه را بردند باز هم گفتم به من چه .اما وقتی آمدند وخودم رابردندهرچه فریاد زدم وکمک خواستم کسی نبود که به فریاد برسد).بیانیه دانشجویان راه امید بسیار هم بجا، باندهای سیاه میبایست تاوان کارشان را پرداخت،وازعلی مطهری باتمام توان باید حمایت کرد .که پدران ما بدنگفته اند(ریش همسایه ات را که تراشیدند ریش خودت را آماده کن)

 • غضنفر گفت:

  موضوع علی مطهری و اهانت به ایشان هر چه بود ، خودشان می دانند و علی مطهری به اندازه کافی کس دارد که حق اش ضایع نشود ، اما ای کاش این تشکل هم استانی نسبت به این همه قومی گرایی و فامیل بازی در انتصابات مدیریتی استان ، بیانیه می دادند .
  اتفاقات مرکز کشور به هر طریقی توسط بزرگان و اقشار و انصاف پایتخت تدبیر و حل و فصل می شود اما استان ما گرفتار پدیده های شده است که رهایی از انها به این سادگی ممکن نیست .

  ما را چه به تهران . خودمون کم مشکل داریم که حالا می خواهیم مسائل پایتخت را به ان اضاف و حل کنیم .

پربازديد