تاریخ درج خبر : 1393/12/23
کد خبر : ۴۶۳۵۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بار اصلی فرهنگ سازی در زمینه امنیت بر دوش رسانه هاست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد دستاورد جهانی شدن را آگاهی و اندیشه مردم دانست و افزود: با فرهنگ سازی می توان امنیت ایجاد کرد که بار اصلی آن بر دوش رسانه هاست.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رضا دهبانی پور عصر امروز در اختتامیه نخستین جشنواره «رسانه و نظم و امنیت عمومی» ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس، گفت: این عزیزان جان خود را فدا کردند تا امنیت و آرامش را برای کشور و جامعه ما به ارمغان آورند.

dehban

دهبانی پور با بیان این که وقتی دولت یا حکومتی تشکیل می شود امنیت را با خود به همراه دارد، افزود:مناسبت های اجتماعی نیز به گونه ای است که دولت ها باید در زمینه حاکم شدن امنیت تلاش کنند.

وی با بیان این که مردم و حکومت نسبت به یکدیگر وظایفی دارند، بیان داشت: تامین امنیت از حقوق اساسی مردم است که دولت ها موظف هستند در این زمینه تلاش کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در پرتو جهانی شدن حاکمیت باید مسئول و پاسخگو باشد، افزود: از دستاوردهای جهانی شدن علی رغم ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن ابعاد اطلاعاتی ورسانه است.

دهبانی پور دستاورد جهانی شدن را آگاهی و اندیشه مردم دانست و افزود: با فرهنگ سازی می توان امنیت ایجاد کرد که بار اصلی آن بر دوش رسانه هاست.

وی با بیان این که رسانه ها هم می توانند نقش مخرب و هم مثبت داشته باشند، اظهار داشت: رسانه یک سکه دو رویه است که روی دیگر آن آگاهی بخشی است که می تواند روح و روان انسان را تازه کند.

این مسئول فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که رسانه ها در بیان واقعیت ها را مد نظر قرار دهند، یادآور شد: آزادی بی حد و حصر و ولنگاری نیست؛ بلکه باید حریم ها را نگه داشت.

در پایان این نشست از صاحبان ۹ اثر برتر در حوزه رسانه و امنیت اجتماعی تجلیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد