تاریخ درج خبر : 1393/12/23
کد خبر : ۴۶۳۵۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش ۲۱ درصدی انواع سرقت در کهگیلویه و بویراحمد

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش ۲۱ درصدی انواع سرقت در این استان خبرداد.

سردار غلامعباس غلامزاده چهارشنبه، ۲۰ اسفند ماه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره رسانه و نظم و امنیت عمومی استان افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون در زمینه سرقت مسلحانه بیش از۵۰درصد کاهش داشته ایم همچنین سرقت به عنف در این استان ۳۰ درصد کاهش یافت.

۱۳۹۳۸

وی با بیان اینکه کشفیات مواد مخدر استان ۲۰ درصد افزایش داشته بیان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون سه تن و ۸۳۰کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این رابطه ۵۰ باند توزیع و تهیه مواد مخدر همچنین ۲۱۰دستگاه خودرو در این زمینه توقیف شده است.

سردار غلامزاده تصریح کرد: نقش رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد در ایجاد امنیت عینی و احساس امنیت بی‌بدیل است.

وی اطلاع‌رسانی شفاف و به موقع رسانه‌ها با رعایت جوانب امر از وظایف ذاتی‌ رسانه‌ها است و حق مردم است که در جریان رویدادها و اخبار قرار بگیرند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اطلاع‌رسانی رسانه‌های مکتوب و مجازی تیغ دولبه است و رسانه‌ها به شکلی اطلاع‌رسانی کنند که ضمن اطلاع‌رسانی جو ناامنی و التهاب در جامعه ایجاد نشود.

سردار غلامزاده ادامه داد: رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی نقش بی‌بدیلی در ارتقای احساس امنیت در جامعه دارند که امیدوارم همچون گذشته با همکاری و تعامل با نیروی انتظامی این امر در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش تحقق پیدا کند.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص فوریت‌های پلیس و ۱۱۰ رتبه هفتم کشوری را به دست آورد.

غلام‌زاده به موضوع مزاحمت‌های خیابانی و نقاط آلوده استان به مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در این موضوع نیز نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد موفقیت‌های خوبی به‌دست آورد.

همچنین رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: رسانه ها می توانند نقش موثری در ایجاد امنیت در جامعه داشته باشند و رسانه دو روی تخریب و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دارد و می تواند در ایجاد و احساس امنیت موثر باشد.

وی افزود: رسانه ها مسایل را به گونه ای مخابره و ارائه کنند که به جسم و روح مردم آسیب وارد نشود.

همچنین همت الله دانش مدیر مسئول روزنامه امید مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: پلیس باید همکاری خوبی با رسانه ها داشته باشد تا بتواند در جامعه ایجاد امنیت کند و رسانه ها باید سرعت ارسال خبر را فدای صحت آن نکنند.

وی افزود: شایعه احسای امنیت را در جامعه از بین می برد بنابراین پلیس باید با اقدام به موقع و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به موقع در جهت مقابله با شایعه سازی عمل کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد