تاریخ درج خبر : 1393/12/24
کد خبر : ۴۶۳۵۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز اجرای طرح همیار آب در مدارس مناطق شهری استان

طرح همیار آب در مدارس مناطق شهری کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد سیدعلی لدنی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز طرح همیار آب در مدارس مناطق شهری کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: به دنبال انعقاد تفاهم نامه مشترک میان آب و فاضلاب شهری و اداره کل آموزش و پرورش استان و طرح پرسش مهر ریاست جمهوری این طرح از امروز و با حضور کارشناسان شرکت آبفای شهری در مدارس ابتدایی شهر یاسوج آغاز شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: طرح «همیار آب» با همکاری آب و فاضلاب شهری و آموزش و پرورش در گام اول در بیش از ۲۰۰ مدرسه ابتدایی مناطق شهری استان انجام می شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای اجرای هرچه بهتر طرح همیار آب در مدارس ابتدایی استان و به منظور آگاهی بخشی در زمینه انجام این طرح یک دوره کارگاه آموزشی با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از مربیان پرورشی در سال جاری انجام گرفت.

لدنی نژاد از تهیه بروشورها و برچسب های تبلیغاتی برای تفهیم هرچه بیشتر مفاهیم صرف جویی و مصرف بهینه آب به دانش آموزان خبر داد و عنوان کرد: این بسته های فرهنگی همزمان با حضور کارشناسان در مدارس بین دانش آموزان توزیع می شود.

وی با بیان اهمیت اجرای طرح همیار آب در مدارس بیان کرد: برای تبیین مسائل مربوط به ترویج فرهنگ صرفه جویی آب، راهی جز استفاده از ظرفیت دانش آموزی نیست چرا که در این سن کودکان تمایل و انگیزه بیشتری برای فراگیری این موضوعات دارند.

لدنی نژاد در ادامه با اشاره به کاهش ذخایر زیر زمینی و بروز مشکلات مربوط به کمبود آب شرب بیان کرد: با ترویج مسائل مربوط به مصرف بهینه آب جلوگیری از هدر روی آب شرب بخش زیادی از این مشکلات برطرف خواهد شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با اشاره به بروز خشکسالی های پی در پی در سال های اخیر عنوان کرد: شهروندان هم استانی باید در زمینه مصرف بهینه آب شرب و جلوگیری از هدرروی این کالای با ارزش همکار ی داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد