تاریخ درج خبر : 1393/12/25
کد خبر : ۴۶۳۵۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

طرح آرامش بهاری در ۲۵ بقعه متبرکه استان اجرا می‌شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح آرامش بهاری در ۲۵ بقعه متبرکه کهگیلویه وبویراحمد برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین نورالله جنتی پور در نشست مطبوعاتی که شنبه ۲۳ اسفندماه، برگزار شد، افزود: طرح آرامش بهاری از تاریخ ۲۸ اسفند ماه تا تاریخ ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۴ در استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود که شامل برنامه های فرهنگی متنوعی است.

حجت الاسلام جنتی پور بیان کرد: با توجه به اینکه بخشی از طرح آرامش بهاری در ایام فاطمیه قرار دارد برنامه یاس نبوی نیز در کنار طرح آرامش بهاری در این بقاع متبرکه برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعدادی از مردم لحظه تحویل سال را می خواهند در امامزاده ها و بقاع متبرکه باشند سفره هفت سین را در هفت بقعه متبرکه خواهیم داشت که این هفت سین با اسماء متبرک حضرت فاطمه(س) نیز زینت داده خواهند شد.

حجت الاسلام جنتی پور با اشاره به اینکه لحظه تحویل سال در هفت بقعه متبرکه از جمله حرم حضرت بی بی حکیمه(س)، امامزاده شاه مختار(ع)، امامزاده عبدالله(ع) امامزاده کاکا مبارک(ع)، امامزاده اسدالله(ع) و امامزاده سلطان مهدی(ع) برگزار می شود عنوان کرد: حرکت دسته های عزاداری از امامزاده عبدالله(ع) تا امامزاده شاه مختار(ع) چهارم فروردین ماه سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) اجرا خواهد شد و در عصر و شب شهادت حضرت فاطمه(س) مداحی و شام غریبان برگزار خواهد شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری نباید فقط به صورت شعار بماند و باید عملی شود که با توجه به این سخن مقام معظم رهبری که بقاع متبرکه باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند ما نیز در جهت تحقق این سخن سعی شده است که در طرح آرامش بهاری و یاس نبوی کارهای فرهنگی متنوع و گونانی در بقاع متبرکه اجرا شوند.

وی در ادامه: از جمله این برنامه های فرهنگی برگزاری خیمه های معرفت با حضور روحانیون برای پاسخ گویی به مسائل شرعی و احکام، برگزاری نمایشگاه که شاخص ترین آن نمایشگاه حجاب و عفاف است، برگزاری مسابقه حجاب و عفاف در کل استان، غرفه کودک و نوجوان، برگزاری نماز جماعت در بقاع متبرکه و راه اندازی ایستگاه سلامت است.

حجت الاسلام جنتی پور تاکید کرد: راه اندازی ایستگاه وقف، راه اندازی شبکه خدام افتخاری و مشاور خانواده که از دیگر برنامه های اجرایی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در ایام نوروز است و در عصر سالروز شهادت حضرت فاطمه(ع) برنامه رهروان یاس نبوی ویژه خواهران در هر شهرستان در یک بقعه متبرکه اجرا می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای سه کار اصلی خود یعنی عمران و آبادانی بقاع متبرکه و تبدیل آنها به قطب های فرهنگی، خدمت به قرآن و احیا و ایجاد موقوفات، تلاش خود را به کار خواهیم گرفت که مردم با فرهنگ وقف، اثرات و برکات وقف آشنا شوند.

جنتی پور در ارتباط با وقف بیان کرد: موقوفات به عنوان یک اقتصاد پایدار اسلامی است که دشمنان اسلام نمی خواستند توسعه پیدا کند و با جلوگیر از وقف می خواستند جلوی توسعه دین را بگیرند و آن را تضعیف کنند وقف تازگی ندارد و در قبل از انقلاب و در زمان حضرت محمد(ع) و حضرت علی(ع) نیز وجود داشت.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: یکی از کارهای بسیار خوبی که توسط شورای اسلامی در حال اجراست احیاء موقوفات است به ویژه موقوفاتی که بسیاری از آنها در زمان پهلوی از بین رفته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد