تاریخ درج خبر : 1393/12/25
کد خبر : ۴۶۳۵۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دشت راق کجاست؟/ عکس

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشت راق یکی از مناطق زیبا و رویایی استان کهگیلویه و بویراحمد است

سید حمید موسوی اصل افزود: این منطقه با اقلیمی سردسیری با مساحتی بالغ بر ۵۰هزار هکتار و پوشش گیاهی متنوع همچون جاشیر، چویل، لاله واژگون، چوک، خرکول، بیلهر، قارچ، ارزن، گینه شلال، بیشک و شهن در ۸۵کیلومتری دهدشت قرار دارد.

ragh

وی بیان کرد: دشت راق با ۲۵۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا ، بین دو کوه با نامهای کوه باریک و کوه قوچی واقع شده است. دشت راق از شمال به دمه و میان تنگان , از جنوب به دیلگان، ازشرق به چنار و از غرب به رودخانه سادات و دلی می و کوه ساورز منتهی می شود.

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:‌ زیبایی مثال زدنی دشت راق از پوشش متراکم گیاه جاشیر است که گیاه غالب این منطقه می باشد و در فصل اردیبهشت و خرداد مانند فرشی سبز بر گستره دشت راق کشیده می شود.

موسوی اصل تصریح کرد:‌ وجود چشمه ساران خنک و فراوانی چون چشمه سیب، چشمه وهل، چشمه چرنگی و دهها چشمه دیگر از جاذبه های دیگر این منطقه بکر و دست نخورده می باشند که در پایین دست آبشار تنگ مو(سر توفال) را بوجود می آورند.

عامل اصلی در بکر ودست نخورده ماندن دشت راق عدم وجود جاده های ماشین رو برای دسترسی به این منطقه است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد