تاریخ درج خبر : 1393/12/25
کد خبر : ۴۶۳۵۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کمک وزارت ورزش به ورزشکار معلول هم‌استانی/ عکس

ﺑﺎ ﭘﯿﮕﯿﺮﯼ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ از سوی ﺟﻬﺎﻧﺒﺨﺶ ﺍﯾﺰﺩ ﭘﻮﺭ ﻣﺪﯾﺮ ﮐﻞ ﻭﺭﺯﺵ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺍﺳﺘﺎﻥ کهگیلویه و بویراحمد، ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭ ﻣﻌﻠﻮﻝﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻟﻨﺪﻩ ﻣﺪﺍﻭﺍ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ.

۱۴۰۵۶

ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﻭﺭﺯﺵ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﺍﺳﺘﺎﻥ کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با خانواده حسین کوهگرد ﺍﻓﺰﻭﺩ: ﺣﺴﯿﻦ ﮐﻮﻩ ﮔﺮﺩ ﻧﻮﺟﻮﺍﻥ ﻫﻢﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﺷﻬﺮ ﻟﻨﺪﻩ ﺑﺪﻟﯿﻞ ﻣﻌﻠﻮﻟﯿﺖ ﺍﺯ ﻧﺎﺣﯿﻪ ﺩﻭ ﭘﺎ ﻗﺎﺩﺭ ﺑﻪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻭﺭﺯﺷﯽ ﻧﺒﻮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﭘﯿﮕﯿﺮﯼﻫﺎﯼ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﺎ ﺁﻗﺎﯼ ﺩﮐﺘﺮ ﺷﻬﺎﺏ ﺟﻬﺎﻧﯿﺎﻥ ﻣﺸﺎﻭﺭ ﺩﮐﺘﺮ ﮔﻮﺩﺭﺯﯼ ﻭﺯﯾﺮ ﻭﺭﺯﺵ ﻭ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﮐﺸﻮﺭ، ﻣﺒﻠﻎ ﺷﺶ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﺗﻮﻣﺎﻥ برای ﻣﺪﺍﻭﺍ ﻭ ﺧﺮﯾﺪ ﺩﻭ ﻋﺪﺩ ﭘﺎﯼ ﻣﺼﻨﻮﻋﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﺟﻮﺍﻥ ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭﻭ ﻣﻌﻠﻮﻝ ﻟﻨﺪﻩ ﺍﯼ ﺍﺧﺘﺼﺎﺹ ﯾﺎﻓﺖ

ﻭ ﺍن شاء ﺍﻟﻠﻪ ﺑﺎ ﭘﯿﮕﯿﺮﯼﻭ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﺁﻗﺎﯼ ﺟﻬﺎﻧﯿﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭ ﻣﻌﻠﻮﻝ ﻫﻢ ﺍﺳﺘﺎﻧﯽ ﺩﺭﺁﯾﻨﺪﻩ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺑﺎ ﻋﻤﻞ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺩﻭ ﭘﺎﯼﻣﺼﻨﻮﻋﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﯽ می تواند ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﻬﺎﯼ ﻭﺭﺯﺷﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺁﻏﺎﺯ کند .

مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: امیدواریم که این کودک هم استانی را در آینده نه چندان دور ببینم که همان طور با معلولیت خود به ورزش ادامه داده با گرفتن پای مصنوعی که توسط دکتر قنواتی معالجه می شود باز هم حسین کوه گرد به ورزش ادامه داده و کسب مقامهای استانی و کشوری را داشته باشد.

وی افزود:خدا را شاکریم که توانستیم با پیدا کردن این کودک گوشه ای از مشکلات حسین کوهگرد حل کنیم و امیدواریم بتوانیم با کمک خیرین دیگر کودکان و خانوادهای که نیاز به کمک دارند یاری کنیم

حسین کوهگرد سالها است که براثر بیماری مادرزادی دچار معلولیت از ناحیه هردوپا است که به وسیله ویلچر توسط دوستان و خانواده اش به مدرسه، بازار و بعضاً نیز به پارک برده می شود.

دکتر جهانیان مشاور وزیر ورزش و جوانان کشور مواجه شد و وی شخصاً کل هزینه درمانی حسین کوهگرد را متقبل شد که پس از انجام معاینات پزشکی صورت گرفته توسط پزشکان ارتوپدی هزینه عمل وی را تقریباً ۶۰ میلیون ریال برآورد کرده اند که وی اقدام به واریز این مبلغ به حساب اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه وبویراحمد هزینه عمل جراحی و ساخت دوپای مصنوعی برای حسین کوهگرد را پذیرفت.

لازم به ذکر است که حسین کوهگرد در زمینه های حرکات ورزشی بر روی دو دست و مسابقات شطرنج و علمی توانایی و استعداد خوبی دارد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد