تاریخ درج خبر : 1393/12/25
کد خبر : ۴۶۳۵۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: واگذاری اراضی ملی در استان با حساسیت بیشتری انجام شود

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: کارگروه امور زیربنایی و جهاد کشاورزی استان در زمینه واگذاری اراضی ملی برای اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی دقت و حساسیت بیشتری نشان دهد.

سید موسی خادمی درنشست شورای برنامه ریزی و اشتغال کهگیلویه وبویراحمد افزود: منابع طبیعی استان نیز موظف است تمامی اراضی واگذار شده در این راستا را شناسایی کند.

وی بیان کرد: در مورد آن بخش از اراضی که بدون کارکارشناسی واگذار شده اند و نتیجه ای برای توسعه استان نداشته اند و حتی موجب تحمیل هزینه های زیادی برای دولت شده نیز تصمیم های لازم گرفته شود.

وی گفت: منابع طبیعی استان تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ مورد پرونده را تنها در شهرستان بویراحمد در این زمینه شناسایی کرده اند.

خادمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در هفته منابع طبیعی امسال در زمینه واگذاری اراضی ملی نیز گفت: تاکید رهبری باید به عنوان یک منشور در دستور کارحوزه منابع طبیعی و متولیان امور قرار گیرد.

در نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان هفت و نیم هکتار اراضی ملی برای اجرای ۹ طرح اقتصادی و سرمایه گذاری واگذار شد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست بر ضرورت دقت کارگروه امور زیربنایی برای گرفتن استعلام های ۱۴گانه دستگاه های مختلف جهت واگذاری اراضی ملی تاکید کرد.

حسن نوروزی بدون اشاره به میزان جذب اعتبارات ملی و ردیف های متفرقه از سوی دستگاه های اجرایی استان نیز ،گفت: چهار دستگاه شامل آب و فاضلاب روستایی، دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی جزو دستگاه های برتر در زمینه جذب این میزان اعتبارات در سال جاری بودند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد درجلسات مختلف شورای اداری و برنامه ریزی استان همواره یکی از شاخص های مهم ارزیابی مدیران را میزان جذب اعتبارات متمرکز ملی یا همان ردیف های متفرقه اعلام کرده بود.

نوروزی همچنین از تحقق بیش از ۹۰درصدی میزان درآمدهای عمومی مصوب در استان در سال جاری خبر داد و گفت: از مجموع یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مصوب امسال حدود یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال آن وصول شده است.

نوروزی با بیان اینکه ۵۰درصد میزان وصول درآمدهای مصوب به خود استان برگشت داده می شود، افزود: ۵۰درصد باقی مانده نیز به استان های کمترتوسعه یافته و محروم کشور اختصاص خواهد یافت.

وی ابراز داشت: در سال جاری و از محل میزان وصول درامدهای عمومی و مالیاتی افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال به استان اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: این در حالی است که سال گذشته تنها حدود ۷۰ میلیارد ریال از این محل به استان اختصاص داده شده بود.

نوروزی از تخصیص مبلغ ۵۰میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال نیز تسهیلات بانکی برای بهسازی و نوسازی ۴۵۰ واحد شهری و روستایی در استان خبر داد.

وی تصریح کرد: این میزان اعتبار برای واحدهایی است که در اثر بارندگی های امسال تخریب و یا دچار خسارت شده بودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد