تاریخ درج خبر : 1393/12/26
کد خبر : ۴۶۳۶۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش شوراها و شهرداران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج/ تصاویر

همایش شوراها و شهرداران کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه در یاسوج برگزار شد.

IMG_3849

رئیس شورای عالی استان‌های کشور، ارتقای شورا باوری در جامعه را مهمترین رویکرد شورای عالی استانها دانست.

غلامرضا بصیری‌پور در همایش شوراها و شهرداران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت: تلاش می‌کنیم این شورا‌باوری را از استان‌ها و شهرستان‌ها آغاز کنیم.

وی بیان کرد: هم اکنون یک هزار و ۱۶۱ شورای شهر در کشور فعالیت می کنند و ۱۱۷ هزارنفر هم عضو شوراها در کشور هستند.

بصیری‌پور بر آموزش اعضای شوراها تاکید کرد و بیان داشت: آموزش شوراهای اسلامی در اولویت اصلی کار شورای عالی استان‌ها با همکاری وزارت کشور است.

وی فعال کردن و شادابی شوراهای اسلامی را از دیگر برنامه های کاری شورای عالی عنوان کرد و گفت: اعضای شوراها باید ابتدا خودشان به کار و قوانین شوراها مسلط و با نظام شورایی هماهنگ شوند تا بتوانند از کارهای شورا حمایت و دفاع کنند.

رئیس شورای عالی استان‌ها کشور با بیان اینکه شوراها باید نگاه توسعه‌ای داشته باشند، اظهار داشت: مردم از شوراها انتظار حل مشکلات و پاسخ‌گویی به آنها را دارند و این کار با تعامل جدی شوراها با دولت محقق می‌شود.

وی بیان کرد: شوراها ما باید آنقدر در کشور پویا و فعال شوند که طرح‌ها و لایحه‌هایی را برای بررسی به مجلس ارائه دهند و با این کار پویایی و فعال بودن خود را اثبات کنند.

بصیری‌پور همچنین خواستار ایجاد درآمد پایدار در شهرداریها شد و افزود: شهرداری‌هایی که ماه‌ها حقوق کارکنان خود را پرداخت نکرده‌اند، نمی‌توانند به کارها و وظایف‌شان عمل کنند.

رئیس شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد هم دراین همایش گفت: کهگیلویه و بویراحمد دارای هشت شورای شهرستان با ۴۸ عضو و ۱۷ شورای شهر و ۹۹ عضو و ۱۹ شورای بخش با ۹۵ عضو و ۱۵۰ عضو فرادستی است.

حجت الله دبیقی افزود: حدود و اختیارات شوراهای شهر، بخش، شهرستان، استان و شورای عالی بر اساس قانون اساسی بسیار گسترده است ولی خلاء‌های اساسی در زمینه ابزارهای التزامی و اجرایی برای تصمیم شوراها وجود دارد.

وی بیان کرد: قطع وابستگی مادی شوراهای شهر به شهرداری‌ها می‌تواند در افزایش عملکرد شوراها به عنوان نهاد نظارتی موثر باشد.

دبیقی تصریح کرد: قطع وابستگی مادی شوراهای شهر از شهرداری‌ها می‌تواند در افزایش عملکرد شوراها به عنوان نهاد نظارتی موثر باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اا گفت:

  همایش کارکنان استانداریه یا شوراها

 • اا گفت:

  شهرستانها بفتید به جون هم درمورد اریوبرزن تا استان فارس بیاد وصاحبش بشه

 • دهدشت گفت:

  چراشهرداری که بیشترین ارتباط کاری با مهندسین را دارد شأن مهندسین را زیرسوال می برد خوش آئین کجا مهندس هست که ما نمی دونیم اینقدرهم این القاب کشکی مثل معاون پارلمانی مجلس رابزرگش نکنید

 • دهدشتی گفت:

  سلام – دیار آریوبرزن دهدشت است -نه یاسوج

پربازديد