تاریخ درج خبر : 1393/12/26
کد خبر : ۴۶۳۶۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

۱۱۷هزار نفر در کشور عضو شوراهای شهر و روستا هستند

رئیس شورای عالی استانهای کشور گفت: ۱۱۷ هزار نفر در کشور عضو شوراهای شهر و روستا هستند.

غلامرضا بصیر‌ی‌پور که به یاسوج سفر کرده است، در دیدار با امام جمعه این شهر افزود: شوراهای شهر و روستا در همه مناطق کشور رشد کمی و کیفی بسیار خوبی داشته اند.

۱۶۲۰۲۷۱

وی بیان کرد: هم اکنون در بسیاری از روستا‌های کشور افرادی با مدارج علمی دکترا عضو شوراها هستند که این نشان‌دهنده رشد کیفی بافت نظام شورا‌ها در کشور است.

بصیر‌‌ی‌پور بر استفاده از ظرفیت شوراها برای رشد و توسعه کشور تاکید کرد و بیان داشت: شوراهای شهر، شهرک و روستاها نقش موثری در توسعه و آبادنی کشور دارند.

وی با بیان اینکه هنوز باورپذیری جایگاه شوراهای اسلامی در بین مسئولان نهادینه نشده است، گفت: باورپذیری جایگاه شوراها در بین مردم و بویژه مسئولان یک رسالت مهم شورای عالی استانهاست.

رئیس شورای عالی استانهای کشور بر شناخته شدن هر چه بیشتر وظایف اعضای شوراها تاکید کرد و اظهار داشت: امیدواریم که ائمه جمعه و مسئولان در مناطق مختلف کشور ما را در زمینه معرفی وظایف مختلف شوراها کمک کنند.

امام جمعه یاسوج هم در این دیدار به بیان جایگاه شوراها در اسلام پرداخت و گفت: شورا‌ها از صدر اسلام وجود داشته اند و اسلام تاکید بسیاری بر آن داشته است.

آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی افزود: جامعه باید به سمت گسترش شوراها و افزایش خدمات شوراها حرکت کند.

وی تصریح کرد: شوراها هرچه بیشتر به سمت انجام وظیفه و خدمات‌رسانی به شهروندان گام بردارند، موفقتر خواهند بود.

حسینی همدلی را رمز موفقیت شوراها دانست و بیان داشت: هر چه همبستگی و اتحاد در میان اعضای شوراها در مناطق مختلف بیشتر باشد می‌توان مشکلات پیش‌روی مردم و شهروندان را به راحتی رفع کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد