تاریخ درج خبر : 1393/12/27
کد خبر : ۴۶۳۶۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

پلیس با هنجارشکنان چهارشنبه آخر سال برخورد می‌کند/ پرونده قتل عاطفه در حال پیگیری است

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تدابیر اندیشیده شده پلیس این استان با هنجارشکنان چهارشنبه اخر سال به شدت برخورد می‌شود.

سردار غلام‌عباس غلام‌زاده ظهر امروز در نشست با خبرنگاران، اظهار داشت: سال گذشته استان کهگیلویه و بویراحمد کمترین آسیب‌ها را در چهارشنبه سوری نسبت به سایر استان‌های کشور داشت و امسال نیز تمهیدات لازم جهت اجرای برنامه‌های این روز انجام گرفته و از شهروندان انتظار داریم اصول و ضوابط ایمنی را رعایت کنند.

۱۳۹۳۰۵۱۵۱۸۲۴۱۷۲۲۷۳۳۶۴۰۵۳

وی با اشاره به اینکه خط قرمز نیروی انتظامی در چهارشنبه آخر سال آرامش و آسایش مردم است، عنوان کرد: افرادی که قانون شکنی کنند و مواردی انجام دهند که آسایش عمومی را خدشه دار کند منتظر برخورد قاطع پلیس باشند.

غلام‌زاده تصریح کرد: همچنین خودروهایی که سبب ایجاد آلودگی صوتی،مشکلات ترافیکی و راهبندان در چهارشنبه اخر سال شوندبا آنها برخوردهای لازم را صورت می‌گیرد و خودورها تا ۱۵ فرودین در پارکینگ نگهداری می‌شود.

وی گفت: اگر برنامه‌های چهارشنبه آخر سال کوچه ‌‌محور باشد بهتر است و کسانی که برنامه‌ای برای چهارشنبه ‌سوری دارند می‌توانند در کوچه خود و به صورت عادی چهارشنبه سوری را اجرا کنند.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه طبق برنامه ناجا کاهش ۴ تا ۵ درصدی در زمینه انواع سرقت پیش‌بینی شده بود،گفت: از ابتدای سال ۹۳ تاکنون کاهش ۲۴ درصدی انواع سرقت در این استان هستیم.

غلام‌زاده افزود: استفاده از ظرفیت رسانه برای توسعه امنیت اجتماعی و گسترش تعامل هدفمند نیروی انتظامی با رسانه‌ها از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با اشاره به برخی از موفقیت‌های پلیس کهگیلویه و بویراحمد در راستای وظیفه‌ ذاتی، عنوان کرد: امسال در این استان در زمینه جرائم خشن از جمله سرقت مسلحانه و سرقت به عنف شاهد کاهش ۵۰ درصدی هستیم.

غلام‌زاده با اشاره به اینکه تجاوز به عنف در این استان امسال ۳۰ درصد کاهش یافت، عنوان کرد: با همکاری و تعامل اقشار مختلف مردم و بویژه خبرنگاران در تمامی آیتم‌های سرقت جز یک مورد شاهد کاهش هستیم که در سرجمع کاهش ۲۴ درصدی را در این زمینه داریم.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد از کشف ۳ تن ۸۲۰ کیلوگرم مواد مخدر و افزایش ۲۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در این استان خبر داد و افزود: طی این مدت ۵۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر متلاشی و ۲۱۰ دستگاه انواع خودرو توقیف شد.

غلام‌ زاده تصریح کرد: با همکاری و تلاش پرسنل خدوم نیروی انتظامی این استان نقاط الوده به مواد مخدر، مزاحمان خیابانی، برخورد با الودگی‌های صوتی و پاکسازی تفرجگاه‌ها انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اصلی ترین وظیفه نیروی انتظامی حفط و تامین امنیت و استمرار آن است، بیان کرد: هر جامعه‌ای امنیت پایداری از نظر عینی و روانی داشته باشد می‌تواند موفق باشد.

غلامزاده درباره قتل مرحومه عاطفه صالحی مقدم که مدتی پیش کشته شد نیز گفت: پیگیری های مقام های قضایی برای شناسایی مجرم همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: هم اکنون سه نفر متهم به قتل این هم استانی در بازداشت به سر می برند که بازجویی از آنان ادامه دارد.

عاطفه صالحی مقدم دختر ۱۷ ساله کهگیلویه و بویراحمدی بود که ابتدای اسفند امسال در شهر یاسوج به دلایل نامعلومی به قتل رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد