تاریخ درج خبر : 1393/12/27
کد خبر : ۴۶۳۷۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تضییع حقوق اصناف بویراحمد با واگذاری پیاده‌روها توسط شهرداری

رئیس اتاق اصناف شهرستان بویراحمد با ابراز تاسف از واگذاری پیاده‌روهای شهر یاسوج و تضییع حقوق اصناف بویراحمد، گفت: از مسئولان استانی تقاضای حمایت و همکاری را داریم.

سیدنادر موسوی‌ قوام‌آباد در جمع خبرنگاران با ابراز گلایه‌مندی از اقدام شهرداری در واگذاری پیاده‌روهای مرکز کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: حقوق تضییع شده اصناف در این بین را چه کسی پاسخگو است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان بویراحمد با تاکید بر اینکه حقوق تضییع شده شهروندان در شهر که پیاده‌روها را به فروش رساندند چه کسی پاسخگو است، گفت: تا جایی که قانون فلسفه وجودی شهرداری را تعیین کرده سلامت جامعه شهری را باید فرهنگ‌سازی کند نه پیاده‌روها را واگذار کند.

این مسئول ادامه داد: متاسفانه در شهر یاسوج شهرداری برعکس عمل کرده و ناسلامتی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را پدید آورده است.

موسوی‌ قوام‌آباد با ابراز تاسف از اقدام شهرداری در راستای واگذاری پیاده‌روها و ایجاد سد معبر در سطح شهر اذعان کرد: شهرداری تابلوی سازمان خود را به نام اتحادیه دستفروشان تغییر داده که معضلات اجتماعی و اجاره دادن پیاده‌رو فرهنگ سالانه شهرداری و شورای شهر شده است.

رئیس اتاق اصناف بویراحمد با تاکید بر اینکه واگذاری پیاده‌روها خلاف قانون و وظیفه ذاتی شهرداری است، گفت: با وجود واگذاری پیاده‌روها اصناف در این بین همچنان به‌طور مداوم مالیات و عوارض شهرداری را پرداخت می‌کند.

این مسئول ادامه داد: صنوف مختلف در طول سال متضرر می‌شوند و با اقدام عجیب و غیرقانونی شهرداری که در یک شب پیاده‌روها را اشغال کرده و برای فروش شب عید خود با مشکلاتی مواجه و به نوعی خانه‌نشین می‌شوند.

موسوی اذعان کرد: در طول تاریخ بازار تنها قشری از جامعه بوده که هیچ‌گونه بار مالی برای دولت نداشته و تنها یار، یاور و پشتیبان مالی دولت‌ها بوده و بار مالی دولت‌ را به دوش کشیده است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان بویراحمد اذعان کرد: اصناف شهرستان با چنین اقدام شهرداری مورد ظلم واقع شدند و هیچ دستگاهی مدافع یاری‌گر اصناف نبوده و به نوعی برخی از معضلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در شهر یاسوج به این امر بر می‌گردد.

این مسئول که از اقدامات شهرداری بسیار گلایه‌مند بود، اذعان کرد: ایجاد فروشگاه‌های شخصی تحت عنوان تعاونی ادارات به تجارت می‌پردازند که این امر خود حرام‌خوری اجباری را باب می‌کند.

موسوی با بیان اینکه برخی ادارات و سازمان‌ها وظایف ذاتی خود را فراموش کردند، گفت: امیدواریم مسئولان ارشد استانی بحران‌ها و معضلات مطرح شده را که موجب غضب حقوق شهروندان شده پیگیری و اقدامات قانونی لازم را اعمال کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد