تاریخ درج خبر : 1393/12/28
کد خبر : ۴۶۳۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

قلع و قمع ۷۹۴ درخت کاشت شده در اراضی منابع ملی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان بویراحمد در گفتکو با پیام طبیعت، پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی استان از قلع و قمع درختان کاشت شده در اراضی منابع ملی به تعداد ۷۹۴ اصله خبر داد.

سعید نظری در همین ارتباط افزود: این گونه های درختی شامل سیب، زردآلو،آلو، گردو بوده که توسط متخلفین و بدون هیچگونه مجوز قانونی در اراضی منابع ملی کاشت شده بودند که توسط یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد و با حکم دستگاه قضایی این درختان قلع و قمع شدند.

نظری در ادامه گفت: این تخلفات در مناطق مختلف شهرستان بویراحمد اتفاق افتاده بود . وی تعداد این گونه ها را به تفکیک ۳۰۰ گونه در منطقه کاکان، ۶۰ اصله محمود آباد یاسوج، ۲۰ اصله پریکدان، ۴۰۰ اصله زی زی و میان‌تنگان، ۱۴ اصله در دهنو اعلام کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بعضی از این گونه ها پشت دیوار حفاظتی منابع طبیعی کاشت شده بودند گفت: با هر گونه تخریب و تصرف عرصه های منابع طبیعی به هرشکلی بر خورد خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد این عرصه های جنگل ومرتع که متعلق به همه هستند توسط افراد سودجو از بین برود.

این مقام مسئول از پرسنل اداری و یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد که بطور مستمر و شبانه روزی برای حفظ منابع طبیعی تلاش می کنند، تشکر ویژه کرد. ایشان همچنین از دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و کلانتریهای منطقه که مساعدت و همکاری لازم را جهت صیانت از اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی به عمل می آورند قدردانی کرد.

قابل ذکر است در مناطق مختلف استان به خصوص در مناطق جنگلی و سردسیری استان، بعضی افراد سودجو در عرصه های منابع طبیعی به طور غیر قانونی اقدام به کاشت گونه های باغی می کنند تا از این طریق عرصه مورد نظر را به تملک خود درآورند. ولی با تلاش شبانه روزی مسئولان این شهرستانها و نیورهای یگان حفاظت، با متخلفین برخورد شده است. در یک ماه اخیر این چندمین مورد است که برخورد با متصرفین عرصه های منابع طبیعی صورت می گیرد. یازدهم اسفند نیز در شهرستان دنا بیش از ۲۰۰۰ درخت که در عرصه منابع طبیعی به طور غیرقانونی کاشت شده بود، قلع وقمع گردید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد