تاریخ درج خبر : 1393/12/28
کد خبر : ۴۶۳۷۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

متصرفان منابع ملی همچنان دو اسبه می تازند

جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی باحضور مسئولان قضایی و اجرایی استان با موضوع مقابله با متصرفان منابع ملی، خشکسالی پیش رو و تخلفات غیرقانونی بعضی ادارات استان برگزار شد.

طبیعت کهگیلویه

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان در این جلسه مدیر کل بازرسی استان گفت: ادارات به بهانه های مختلف از زیر بار مسئولیت های اجرایی شانه خالی می کنند و این مسأله به صورت واضح بر همگان آشکار است.

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی، نهادی نظارتی است نه اجرایی، گفت: برای اینکه نهادهای اجرایی مرتکب جرم نشوند راهنمایی و مشاوره می دهیم تا هزینه های نظارتی کمتر شود.

کرمی اظهار کرد: قانون وظایف کاری را به روشنی مشخص کرده است، بنابراین برای حل مسائل نباید رفتارهای محرمانه میان سازمانی داشته باشیم.

مدیر کل بازرسی استان در پایان گفت: برای حل مسائل و مشکلات به خصوص اراضی ملی متأسفانه اراده حل مشکلات از سوی نهادهای دست اندرکار وجود ندارد.

در ادامه این جلسه بهشتی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به تلاش های شبانه روزی این سازمان گفت: در مناطق مختلف دنا و بویراحمد نهال های غیر مجاز را رفع تصرف کردیم و تلاش می کنیم تمام احکام قضایی در منابع طبیعی را اجرا کنیم زیرا بعد از سخنان رهبر انقلاب در خصوص زمین های ملی دیگر هیچ بهانه ای نمانده است.

وی گفت: زمین های متصل به شهرهای دهدشت، گچساران و اراضی شمال شهر یاسوج مشکل سند قانونی دارند و هنوز تکلیف این زمین ها مشخص نشده است که می بایست در اوایل سال جاری تعیین و تکلیف شوند.

عزت اله بهشتی افزود: بعضی ها به بهانه های مختلف می خواهند جنگل را از بین ببرند، اما به قول رهبرانقلاب هیچکس حق ندارد حتی به بهانه ساخت حوزه علمیه نیز اراضی ملی را تصرف کند. مدیر کل منابع طبیعی با اشاره به خشکسالی پیش رو گفت: احتمال می رود دام های مناطق گرمسیری در سال جاری تلفات بسیار بالایی داشته باشند و هر چه سریعتر می بایست علوفه دام مناطق گرمسیری تهیه شود در غیر این صورت شاهد از بین رفتن دام عشایر خواهیم بود.

وی در پایان اظهار کرد: هم اکنون دلالان، دام عشایر مناطق گرمسیری را با قیمت پایینی می خرند، بنابراین نهادهای اجرایی باید به کمک دامداران بشتابند.

در ادامه این جلسه سید حسین کاظمی، مدیرکل دفتر فنی استانداری با ابراز نگرانی از وضعیت منابع ملی استان گفت: اراضی شمال شهر یاسوج، آب گرم گچساران، اراضی کنار رودخانه در باشت، تنگ مهریان و آب نهر کاکان اطراف رودخانه در سرآبتاوه به صورت غیر قانونی واگذار شد و در حال تصرف است به طوری که در یکی از این واگذاری ها تنها ۸(هشت) هکتار به یکی از نورچشمی ها واگذار شد و زمینه برای فسادهای اداری و اقتصادی باز کرده است.

وی با انتقاد شدید از شهرداری یاسوج، امور آب منطقه ای و راه و شهرسازی گفت: این سازمانها به وظایف خود به درستی عمل نمی کنند. برای مثال راه و شهرسازی پیاده روهای بلوار باهنر را به صورت غیر قانونی به کارکنانش واگذار کرد و شهرداری نیز با یک تخلف آشکار پروانه صادر کرده است که باید هرچه سریعتر بررسی قانونی شود.

در ادامه این جلسه تقوی مفرد نماینده حقوقی برق استان با اشاره به دستگیری باندی که سیم های مسی برق را به سرقت می برد، گفت: سارقان در مناطقی که خالی از سکنه بود به سراغ سیم های مسی می رفتند که بعد از جایگزینی سیم آلومینیمی این افراد ترانس های برق را نشانه رفتند.اما خوشبختانه در چند ماه اخیر هیچگونه گزارشی درباره سرقت ترانس و سیم برق نداشتیم.

وی گفت: سیم های مسی به سرقت رفته ده میلیارد ریال ارزش داشت و ۴۰ میلیارد ریال هزینه برجای گذاشت و این سرقتها در مناطق خالی از سکنه و خوش نشین روی می داد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد