تاریخ درج خبر : 1393/12/29
کد خبر : ۴۶۳۷۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش پرونده های تعرض به منابع طبیعی استان

معاون قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از افزایش پرونده های تخلف و تعرض به منابع طبیعی و محیط زیست در استان خبر داد و آن را نگران کننده دانست.

رحیم آوند در نشست شورای اداری استان با اشاره به سخان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست گفت: برخورد با متجاوزان به منابع طبیعی و محیط زیست وظیفه مهم مهمی همه مسئولان است.

وی بیان کرد: منابع طبیعی جزء انفال است اما به دلیل کوتاهی و سهل انگاریهای برخی مسئولین شاهد دست درازی افراد سودجو به منابع ملی هستیم.

آوند بیان داشت: برخی دستگاههای دولتی بعد از گذشت ۱۰ سال از تجاوز افراد به منابع دولت شکایت کرده اند که این امر بیانگر کوتاهی برخی دستگاهها در برخورد به موقع با متعرضان به منابع ملی است.

وی تجاوز به حریم راهها، رودخانه ها و حتی خیابانها را نگران کننده دانست و گفت: این در حالی است که برخی مسئولان مرتبط در این خصوص سکوت اختیار کرده اند.

معاون قضایی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد استعلام از محیط زیست و منابع طبیعی در اجرای پروژه های عمرانی را ضروری دانست و تصریح کرد: پروژه های عمرانی باید دارای پیوست زیست محیطی باشند.

وی با بیان اینکه حقوق شهروندی در شهرهای استان رعایت نمی شود، گفت: اشغال پیاده روها و خیابانها و پیاده رو فروشی تضییع حقوق شهروندان است.

آوند اظهار داشت: پیاده رو فروشی مجوز قانونی ندارد و دستگاه قضایی و بازرسی با هرگونه تخلف برخورد خواهد کرد.

این مسئول بیان کرد: در حالی که شهرهای استان با مشکل کمبود پارکینگ مواجه اند، به دلیل نظارت ناکافی از سوی شهرداری ها بسیاری از پارکینگ ها تبدیل به کافی شاپ و دیگر کاربری ها شده اند.

وی تاکید کرد: ضمانت های اجرایی برای برخورد با متخلفان و متعرضان به منابع ملی وجود دارد و تحقق آن نیازمند عزم جدی مسئولان است.

آوند تصریح کرد: برخورد قاطع با متخلفان منابع طبیعی و محیط زیست مهمترین اولویت دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال آینده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد