تاریخ درج خبر : 1394/01/02
کد خبر : ۴۶۳۹۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدار مدیرکل ارشاد با نماینده ولی فقیه در استان/ مراقب تار و تمبک‌های غیراسلامی باشید

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه کسانی که از بیرون به ارشاد راه پیدا می کنند در ذهن آنها ارشاد متصدی مدیریت فیلم یا تار و تمبک است؛ در حالی که ارشاد آیتم های بسیار متفاوتی را در حوزه مدیریت فرهنگی برای خود دارد.

malkhosine

مراقب تار و تمبک‌های غیراسلامی باشید

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی امروز در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، گفت: شما در مدیریت فرهنگ و ارشاد جامعه هستید هرکاری را دیدید جامعه دوست دارد انجام دهد، بگذارید انجام بدهد.
آیت الله ملک حسینی افزود: شما چه بخواهید چه نخواهید آن را انجام می دهند؛ یعنی منتظر شما و حمایت های شما نیستند.
وی در ادامه با بیان این که حکومت ها برای این به وجود آمده اند که آسیب ها را از بین ببرند، بیان داشت: مردم به صورت خودجوش صبح تا شب در حال معامله هستند؛ حکومت ها چه باشند، چه نباشند آنها معامله خود را انجام می دهند.
نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که دولت اسلامی آرمان آن باید بر اساس اسلام باشد، ادامه داد: مردم خودشان دارند نان می خورند اگر حرام خوردند، جلوی آنها را باید گرفت.
ملک حسینی با بیان این که اگر مردم در حال شادی و سرور هستند، اشکال ندارد، خاطرنشان کرد: اما اگر حرام کردن باید جلوی آنها گرفته شود.
وی در ادامه با ذکر حدیثی از امام سجاد (علیه السلام)، خاطرنشان کرد: امام فرمود:«اصحاب و برادران من، شما را به قیامت توصیه می کنم نه به دنیا؛ چرا که دنیا را هم به او تمسک دارید هم روی آن افتاده اید».
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست از برخی از تار و تمبک هایی که خلاف شئونات اسلامی می زنند، برحذر باشد و در این زمینه، اظهار داشت:این رسالت اسلامی نیست که این قبیل کارها تقویت شوند.
ملک حسینی عنوان کرد: هر عرصه ای که در راستای اهداف نظام بود باید تقویت شود ولی هرگاه خلاف شرع شد، آن را مهار کنید.
وی اظهار داشت: شاید متهم شوید به این که با هنر میانه خوبی ندارید و حوزه هنر را نمی شناسید؛ لیکن اینجا آدم متهم شود بهتر از این است که پیش خداوند تبارک و تعالی متهم باشد.
نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری اذعان داشت: متاسفانه کسانی که از بیرون به ارشاد راه پیدا می کنند در ذهن آنها ارشاد متصدی مدیریت فیلم یا تار و تمبک است؛ در حالی که ارشاد آیتم های بسیار متفاوتی را در حوزه مدیریت فرهنگی برای خود دارد.
آیت الله ملک حسینی خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تصریح کرد: آنقدرعنوان در بحث های ارشاد دارید که اگر بخواهید آنها را برجسته کنید و به خدمت بپردازید، عرصه فیلم و موسیقی یک عرصه تنگ و کوچک در برابر آن خدمت هاست.
وی ادامه داد: فرض کنید در بعضی از مناطق دوهنرمند برجسته خط دارند؛ مثلاً تمامی توان ارشاد در شهر شیراز به سمت خط می روند چند تا هم خواننده دارند، مثلا سراغ خط و موسیقی می روند اما عرصه های دیگر باید بلاتکلیف باشند؛ ساختن و فعال کردن هنرمند در آن حوزه ها جزء رسالت است.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر تمام هزینه ها روی فربه کردن این حوزه از فرهنگ و ارشاد متمرکز شود، این کار ظلم به حوزه های دیگر فرهنگ و ارشاد است.
ملک حسینی با بیان این که اهمیت هر کاری باید در جای خود لمس شود، یادآور شد: اهمیت هرکدام آن طور که هست باید دیده شود.
حساسیت و ظرافت‌های حوزه فرهنگی در نظر گرفته شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که کارهای فرهنگ و ارشاد اسلامی در آرامش مردم تاثیرگذار است، افزود: باید ظرافت، اهمیت کار، تکثر، تنوع و حساسیت هایی که در این حوزه وجود دارد، دیده شود.
رضا دهبانی پور امروز به همراه همکاران خود در دیداربا نماینده ولی فقیه در استان، یاد و خاطره مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی و فرزند شهید ایشان را گرامی داشت.
دهبانی پور گفت: حضرت آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی ملجاء و پناهگاه مردم خطه جنوب به خصوص مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بود.
وی در ادامه افزود: در دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم و به تعبیری جهانی شده، با ارتقاء فناوری می توان گفت فرزندان ما به شکل سنتی در اختیار خانه، مدرسه و محیط واقعی به تمام معنا نیستند؛ بلکه بخشی از اوقات آنها را دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی پرمی کند .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: الگوهایی از قبل این شبکه ها برای آنها ساخته شده و تردیدی نیست که برخورد با این فضا و محیط شبکه ای هم شاید فیزیکی نخواهد بود؛ بلکه ما باید به کمک هم و با همتی بزرگ، گام هایی را در راستای الگوسازی و برنامه سازی و جایگزین برای آنها برداریم.
دهبانی پور بیان داشت: امروز کار بخش هایی که مربوط به حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی است تردید ندارم که در آرامش مردم، هوش ذهنی و روانی و آرامش عینی و مادی آنها تاثیر فراوانی دارد؛ اما ظرافت، اهمیت کار، تکثر، تنوع و حساسیت هایی که در این حوزه وجود دارد، دیده شود.
وی یادآور شد: به عنوان یک معلم دانشگاه قرار است در خدمت مردم خوب استان کهگیلویه و بویراحمد باشم و اگر خداوند توفیق داد قرار است در این زمینه به رسالتی که بر دوش بنده گذاشته شده، جامه عمل بپوشانم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بر این امر واقفم دغدغه‌هایی که به حق، عالمانه و آگاهانه بوده و بن مایه آن دینی و نگاه به ارزش ها دارد از جانب عالمان دین و بزرگان دینی جامعه مطرح می شود را به کار گیرم.
دهبانی پور با بیان این که چندین دستگاه متولی امر فرهنگی هستند و گاها شاید خروجی آنها مناسب هم نباشد، خاطرنشان کرد: ما ره آورد این تلاش ها را گاهی کلیشه ای و ظاهری می بینیم؛ در صورتی که شاید جایی این خروجی ها با هم به اجماع و اتفاق برسند و بتوانند خروجی درستی داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد