تاریخ درج خبر : 1394/01/07
کد خبر : ۴۶۳۹۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

از نگاه های افراط گرایانه سیاسی تا دعوت گزینشی از برخی افراد

نخستین جلسه فرماندار شهرستان کهگیلویه با جوانان این شهرستان عصر چهارشنبه در سالن کنفرانس فرمانداری تشکیل شد.

IMG_9538

نخستین جلسه فرماندار شهرستان کهگیلویه با جوانان این شهرستان عصر چهارشنبه در سالن کنفرانس فرمانداری تشکیل شد که در ابتدای این جلسه مشاور جوانان سرپرست فرمانداری کهگیلویه هدف از تشکیل این جلسه را بررسی معضلات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جوانان این شهرستان عنوان کرد.

خشنود رفع مشکلات جوانان و شنیدن پیشنهادها و انتقادات این قشر و همچنین ارائه مشاوره های تخصصی و عمومی به فرماندار شهرستان را از دیگر اهداف تشکیل چنین جلساتی دانست.

سپس طبق برنامه های از قبل انجام شده و به ترتیب از تعدادی از جوانان و نوجوانان حاضر در جلسه خواسته شد که به ارائه صحبت های خود بپردازند.

بیکاری مادر مشکلات کهگیلویه

یکی از جوانان حاضر در جلسه با ابراز گلایه از فراوانی مشکلات جوانان در این شهرستان، گفت: تمام جوانان و ساکنین این منطقه از این مشکلات آگاه هستند.
نبوی که خود را دانشجوی دکترای حقوق خصوصی معرفی کرد، افزود: مادر همه مشکلات کهگیلویه بیکاری و نبود اشتغال است و موضوع از آنچیزی که مسئولین و صاحب منصبان تصور می کنند بغرنج تر است.
وی اظهار داشت: بسیاری از مشکلاتی که گریبانگیر جوانان این شهرستان است ناشی از بیکاریست.
نبوی باقی ماندن کشاورزی و دامپروری به صورت سنتی، عدم استفاده بهینه از آب های جاری و بی تدبیری در استفاده از این آبها و نبود صنایع کارآمد در شهرستان را از مهمترین علل این مشکل عنوان کرد.
وی با بیان اینکه شهرستان کهگیلویه بر اساس توسعه متوازن رشد نکرده است، یادآور شد: این شهرستان از نظر علمی و فکری جوانان پرشوری دارد اما از نظر صنعتی رشد چندانی نداشته است.

سقوط اخلاقیات در کهگیلویه

وی همچنین به مشکلات فرهنگی اشاره داشت و بیان کرد: مصرف گرایی فرهنگی است که عملا بر این شهرستان حاکم شده که فرهنگی نه اسلامی و نه غربی است.
این جوان بالا رفتن سن ازدواج، افزایش طلاق، افزایش استفاده از مواد مخدر صنعتی و سنتی و از هم گسیختگی بنیان خانواده ها را از دیگر معضلات این شهرستان نام برد.
نبوی بیان کرد: در گذشته های نه چندان دور غیرت و تعصب در صدر ارزشهای مردم این منطقه قرار داشت اما امروزه این ارزش ها به شدت کاهش یافته و این منطقه دچار سقوط اخلاقیات شده است.

برخی سیاست مداران کهگیلویه باید بازنشسته سیاسی شوند

وی سیاست زدگی مفرط نخبگان این شهرستان را از دیگر آسیب های جوانان عنوان کرد.

نبوی با بیان اینکه بازنشستگی سیاسی در این منطقه جا نیفتاده است، اضافه کرد: افراد زیادی در عرصه های سیاسی این شهرستان از گذشته حضور دارند که تاکنون نتوانسته اند حق مردم این منطقه را بگیرند و امروز زمانی است که این افراد باید خود را بازنشسته کرده و افسار را به دست جوانان با ایده های نو بسپارند.

اگرچه مطالب زیادی در این نشست بیان شد اما همه بیان مکررات و مشکلاتی بود که از بالاترین مقام کشوری تا پایین ترین مسئول جزء در یک منطقه دورافتاده از آنها آگاه هستند.

اما در این میان، نگاه ها و صحبت های افراط گرایانه عده ای که خود را از ارادتمندان به فرماندار کهگیلویه معرفی می کردند این پرسش را به ذهن متبادر کرد که اعضای دعوت شده در این جلسه بر اساس چه معیارهایی انتخاب شدند.

در حالیکه مدت زیادی از جلسه سپری نشده بود ناگهان مشکلات جوانان فراموش و پای صحبت های یک طرفه و افراط گرایانه سیاسی به میان آمد.

جای بسی تأمل بود که در جلسه ای که به اسم جوانان شهرستان کهگیلویه تشکیل شد گویی تمامی اعضای آن از یک جبهه سیاسی خاص انتخاب شده بودند زیرا تنها به تخریب رقیب سیاسی خود می پرداختند و مسأله مشهود این که در این نشست کسی از جبهه رقیب دعوت نشده بود زیرا هیچ دفاعیه ای ارائه نشد.

اما تأثر برانگیزترین نکته در این نشست دست زدن های عده ای در تشویق دوستان خود به خاطر اظهار تفکرات افراط گرایانه سیاسی بود و جای بسی تأسف بود که در حالی که فرماندار کهگیلویه از قرار داشتن در ایام فاطمیه آگاه بود بی توجه از کنار این مسأله گذشت و حتی حاضر به دادن یک تذکر لسانی به ارادتمندان خود مبنی بر حفظ حرمت ایام فاطیمه نشد.

اما مهمترین سؤالی که ذهن اصحاب رسانه و قلم را به خود مشغول کرد این بود که آیا این اعضا نماینده واقعی جوانان کهگیلویه بودند یا تنها بر اساس گرایش های سیاسی انتخاب شدند.

جالب آنکه در پایان فرماندار کهگیلویه حاضر به پاسخگویی به سوالات رئیس انجمن خبرنگاران جوان کهگیلویه هم نشد و با کم توجهی جلسه را پایان داد.

برخی از حاظرین در جلسه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری کهگیلویه ضمن اعتراض به مسئول برگزاری این جلسه، اعتقاد داشتند که بسیاری از جوانان شایسه و نخبه شهرستان کهگیلویه در این جلسه حضور ندارند و بیشتر حاضرین از اقوام مشاور فرماندار هستند.

از نکات قابل توجه در این جلسه می توان به کمبود صندلی و جای نشستن برای افراد حاضر در جلسه اشاره کرد ضمن اینکه هیچ گونه اطلاع رسانی خاصی برای این برنامه انجام نشده بود.

به پایه این گزارش، سید کرامت الله کریمی در شهریور سال ۹۳ به سمت سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه منصوب شد اما با گذشت بیش از ۶ ماه از انتصاب هنوز حکم وی به عنوان فرماندار تأیید نشده است این در حالی است که وی تاکنون برای چهار نفر به عنوان مشاور حکم صادر کرده است.

منبع: کبنانیوز + پایگاه خبری کهگیلویه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاحات گفت:

  استاندار محترم بهترین عیدی به مردم کهگیلویه ، انتصاب یک فرماندار لایق و با تجربه هست ،کریمی به درد فرمانداری نمیخوره ، براش زیاده

 • محمدامین گفت:

  سال خوبی را برای همه ارزو میکنم

  از جناب اقای کریمی سرپرست فرمانداری شهرستان کهگیلویه بخاطر تلاشهای ارزشمندشاندر همه امورات تقدیر میگردد

 • دهدشتی گفت:

  بنر سال اقتصاد و فر هنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بر دیوار نقش بسته!! روابط عمومی فرمانداری کهگیلویه گویا هنوز خواب مونده و متوجه تغییر سال نشده!! ههههه

 • بازنشسته فرمانداری گفت:

  در آستانه سال جدید دعا می کنیم که انشاالله هرچه زودتر یک فرماندار لایق و پخته با تجربه و کاربلد برای کهگیلویه انتخاب بشه.

پربازديد