تاریخ درج خبر : 1394/01/07
کد خبر : ۴۶۳۹۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش ۶۶درصدی مراجعه به درمانگاه های سرپایی/ مردم از مراجعات غیر ضروری پرهیز کنند

بر اساس آمار اعلامی از زمان آغاز طرح نوروزی تا روز چهارشنبه(۵فرودین۹۴)،۱۶ هزار و ۸۶۷ نفر به بیمارستان های استان مراجعه کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ،افزایش ۶۶درصدی را نشان می دهد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آمار اعلامی از زمان آغاز طرح نوروزی تا روز چهارشنبه(۵فرودین۹۴)،۱۶ هزار و ۸۶۷ نفر به بیمارستان های استان مراجعه کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ،افزایش ۶۶درصدی را نشان می دهد.

جلال پوران فرد، افزود: برنامه ریزی لازم برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی صورت گرفته و خوشبختانه امسال گزارش مواردی از شلوغی اورژانس ها و یا عدم دریافت خدمات سلامت به موقع از طرف مردم عزیز هم استانی ارائه نشده است.

وی ضمن توصیه به مردم مبنی بر عدم مراجعه غیر ضروری بالاخص در ساعات شب به اورژانس ها عنوان نمود: در ایام نوروز امسال ۲۵درصد از کلینیک های بخش خصوصی نیز خدمت رسانی خود را همراه با بخش دولتی ارائه می دهند که مردم و مسافران نوروزی جهت دریافت اسامی و نشانی این مراکز و همچنین داروخانه ها می توانند به سابت دانشگاه به نشانی www.yums.ac.ir در ستون سمت چپ کشیک نوروزی ۹۴ مراجعه نمایند.

وی یادآور شد: بیشترین بار مراجعه به درمانگاه سرپایی مربوط به بیمارستان شهید رجایی گچساران با ۶هزار و ۹۰ بیمار و پذیرش در اورژانس نیز ۲۸۸ نفر بوده است. همچنین بیمارستان شهید بهشتی یاسوج ۴هزار و ۹۴۳ مراجعه به درمانگاه سرپایی داشته است و پذیرش در اورژانس آن نیز بیشترین آمار استانی یعنی ۴۲۲ بیمار بوده است.

پوران فرد ادامه داد: بیمارستان امام خمینی(ره)دهدشت در مجموع ۳هزار و ۵۴۹ بیمار پذیرش داشته است و همچنین کمترین بار مراجعه بیماران نیز مربوط به درمانگاه سرپایی بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج با یک هزار و ۴۴۶ مورد و پذیرش در اورژانس نیز ۱۲۹ نفر بوده است.

تلاش برای خدمت رسانی در حوزه سلامت بالاخص اورژانس های پیش بیمارستانی و بیمارستانی تا پایان ایام نوروز همچنان ادامه دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد