تاریخ درج خبر : 1394/01/11
کد خبر : ۴۶۴۰۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش امامزاده نورالدین (ع) و یادواره ۲۶ شهید والامقام برگزار می‌شود

با حضور استاندار،نمایندگان مجلس مدیران استانی وفرماندار شهرستان کهگیلویه اولین همایش امامزاده نورالدین (ع) و یادواره ۲۶ شهید والامقام سادات امامزاده نورالدین (ع) د ر روز سه شنبه ۱۱ فروردین در روستای امامزاده نورالدین (ع) برگزار می‌شود.

nor (1)

معاون فرهنگی و پژو هشی بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان کهگیلویه در جمع خبرنگاران گفت: اولین همایش امامزاده نورالدین (ع) و یادواره ۲۶ شهید والامقام سادات امامزاده نورالدین (ع) د ر روز سه شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۹ صبح در روستای امامزاده نورالدین (ع) با حضور نمایندگان مجلس و استاندارو مدیران کل استانی و فرماندار شهرستان کهگیلویه و مسئولین شهرستانی و به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کهگیلویه و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و اعضای هیئت امنای امامزاده وحضور فعال روحانیون سادات برگزار می‌شود.

سید ابوذر دیماد بابیان اینکه برگزاری چنین مراسماتی زنده کردن یاد و خاطره شهدای گرانقدرواحیای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نیز ارج نهادن به مقام خانواده های شهدای گرانقدر بوده ، ادامه داد: هر اندازه در برگزاری مراسم یادواره شهدا تلاش کنیم به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمک کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه امامزادگان تربیت یافتگان مکتب قرآن و اهل بیت هستند و این اماکن متبرکه باید مرکز تعلیم و تربیت، ترویج فرهنگ و ارزش های اسلامی ، دینی و قرآنی باشد ،تصریح کرد: نقش امامزادگان در جامعه از دیرباز سبب جذب جمعیت و تلاقی افکار و فرهنگ مردمی است که بخشی از باورهای اعتقادی و مذهبی‌شان در آن تجلی پیدا کرده است.

دیماد بابیان به اینکه مقوله ایثار و شهادت نیز به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره ی عالی ترین مفاهیم الهی و نتیجه والاترین ارزش هایی می باشند که یک انسان متعهد می تواند به آن مقام دست یابد، ابراز کرد : . این مفاهیم اثر گذار و حرکت آفرین قادرند تا فضای یک جامعه را بصورت گسترده تحت تأثیر قرار دهند و والاترین برکات را برای آن به همراه داشته باشند .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد