تاریخ درج خبر : 1394/01/11
کد خبر : ۴۶۴۰۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

زیرساخت های گردشگری در منطقه سرنجل کل بویراحمد فراهم نیست + تصاویر

منطقه سرنجل کل در مسیر یاسوج به اصفهان و در۱۵ کیلومتری شهر یاسوج واقع شده است و در فصل بهار پذیرای میهمانان از شهر یاسوج و سراسر کشور می باشد. طبیعت بکر و سر سبز، هوای مطبوع و چشم انداز زیبای آن در دامنه کوه دنا باعث جذب میهمانان و مسافرین در مسیر یاسوج به اصفهان می شود.

IMG_4272

مسافرین و میهمانان زیادی در حین سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد و یا گذر از مسیر یاسوج به اصفهان، به دلیل طبیعت زیبا و چشم نواز منطقه سرنجل کل آن را محلی برای استراحت انتخاب نموده و از سوی بسیاری از مردم شهر یاسوج نیز در ایام فراغت همراه با خانواده به این منطقه سفر می کنند.

نبود امکانات رفاهی مانند آب، سرویس بهداشتی، نمازخانه و سطل های زباله در این منطقه موجب نارضایتی و گله مندی میهمانان

شده است. طبیعت منطقه سرنجل کل به دلیل ورود بیش از حد تردد خودروها و رها سازی زباله و نبود سرویس بهداشتی در شرایط خوبی نیست.

در همین ارتباط گزارشی از نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مدیران گردشگری،منابع طبیعی و یگان حفاظت محیط زیست استان جهت تنویر افکار عمومی تهیه شد.

زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر سرمایه گذاری در مناطق گردشگری جهت اشتغال پایدار و توسعه اقتصادی گفت: در منطقه سرنجل کل معارضاتی بین دولت با عنوان منابع ملی و روستاهای همجوار جهت مالکیت این منطقه وجود دارد و امیدواریم مسئولین استان از استاندار و مسسئولین دستگاههای متولی با مدیریت درست به یک جمع بندی معقول جهت برون رفت از وضعیت موجود داشته باشیم.

وی ادامه داد منطقه سرنجل کل منطقه ای بکر و غیرقابل کشاورزی است و کاربری آن صرفاً گردشگری است و باید در همین زمینه سرمایه گذاری انجام شود و با ایجاد زیر ساخت های گردشگری همانند کمپین ها،سکوها ، نمازخانه و سرویس بهداشتی حداکثر استفاده از این منطقه گردشگری شود.

باقری مدیر کل گردشگری استان در ارتباط با تدارک امکانات رفاهی در منطقه سرنجل کل گفت: در حال حاضر به دلیل داشتن معارضات اجتماعی سازمان گردشگری قادر به ارائه خدمات رفاهی در این منطقه نیست و امکان تخصیص بودجه و اعتبار جهت امکانات رفاهی در سرنجل کل وجود ندارد.

بهشتی فر مدیر کل منابع طبیعی استان نیز گفت: منطقه سرنجل کل متعلق به منابع ملی بوده و بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری وظیفه صیانت و نگهداری از منابع ملی را وظیفه خود دانسته و از هر گونه خصوصی سازی و واگذاری اراضی به اشخاص جهت هر نوع کاربری به شدت مخالفیم.

مدیر کل منابع طبیعی استان در ادامه اعلام کرد، منابع طبیعی استان به هیچ وجه در برابر تهدیدهای اشخاص کوتاه نمی آید و این منطقه جزء لاینفک منابع ملی است ولی در عین حال با واگذاری بخشی از سرنجل کل به دستگاههای دولتی جهت ایجاد امکانات رفاهی و با نظر کمیته فنی موافق هستیم و هیچ گونه تصمیمی بر واگذاری سرنجل کل به بخش خصوصی را نداشته و نداریم. وی دلیل تصمیم بر واگذار نشدن بخشی از سرنجل کل به بخش خصوصی را ریسک بزرگ و احتمال تغییر کاربری آن از جانب بخش خصوصی بعد از واگذاری بیان کرد.

عبدی پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان نیز در پاسخ به سوالی در مورد تخریب محیط زیست به دلیل رهاسازی زباله و نداشتن متولی جهت جمع آوری زباله در سرنجل کل گفت: جمع آوری زباله و ارائه امکانات جهت جمع آوری زباله جزو وظایف محیط زیست نیست و سازمان گردشگری باید پاسخگو باشد.

یکی از مسافرین ساکن استان اصفهان که در سرنجل کل مشغول استراحت با خانواده بود گفت: طبیعت زیبای سرنجل کل نعمتی بزرگ برای مردم شهر یاسوج است و در صورتی که امکانات رفاهی در این منطقه فراهم شود بحث بیتوته و ماندگاری مسافرین در شهر یاسوج را تحت تاثیر قرار می دهد.

گزارش: عزت اله محسنی پور

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    مسئولینی که اینگونه بی پروا و … حرف می زنند به سوابق سرنجل کل هم مراجعه کنند

پربازديد