تاریخ درج خبر : 1394/01/12
کد خبر : ۴۶۴۰۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش پنج برابری اعتبار چهار خطه نمودن محور یاسوج به اصفهان

محور یاسوج به اصفهان نقش بسزایی در ارتباط استان کهگیلویه و بویراحمد با استان های همجوار و شمال کشور را دارد، یکی از پرخطرترین محورهای مواصلاتی استان و کشور است و رکورد بالاترین آمار تصادف و تلفات جاده ای در استان نیز مربوط این محور است.

yasoj

به دلیل حساسیت موضوع و آمار رو به رشد تلفات جرحی و فوتی در این محور، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در حاشیه سفر به روستای گزدون بخش پاتاوه به تشریح فعالیت در مورد این محور پرداخت.

غلام محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در گفتگو با سایت استان گفت: در سال جاری با تلاش های انجام گرفته حجم اعتبارات محور یاسوج به اصفهان را به ۵ برابر سال گذشته افزایش دادیم و این افزایش اعتبار می تواند به عنوان یک نقطه قوت و تحرک خوبی در سرعت بخشیدن در ۴ خطه کردن این محور تا شهر پاتاوه باشد.

زارعی ادامه داد برای سهولت تردد در این محور قبل از چهار خطه کردن، عملیات تعریض جاده در دست انجام است و در سال گذشته با پی گیری های صورت گرفته بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان برای تعریض شانه های جاده جهت ایجاد خط سبقت و افزایش عرض باند جاده از ۷ متر به ۱۱ متر اختصاص داده شد که در حال حاضر عملیات تعریض از روستای لما بخش پاتاوه تا روستای میمند انجام گرفته و ادامه عملیات تعریض محور یاسوج به اصفهان با مشخص شدن پیمانکار ادامه دارد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا بیان کرد: هر چند در سال گذشته دارای محدودیت اعتبار بودیم ولی از طریق ماده ۱۸۰ و منابع ملی و تزریق اعتبار مانع از تعطیلی پروژه محور یاسوج به اصفهان شدیم اما در سرجمع از پیشرفت کار در این محور راضی نبودیم.

وی ادامه داد چهار خطه کردن محور یاسوج به اصفهان از اولویت های کاری ما در سال جاری است و امیدواریم با جذب اعتبارات مناسب هر چه سریع تر این عملیات انجام شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    متاسفانه درایران شعارازعمل سبقت گرفته.امارتلفات جانی این جاده درکشورروجهان بنابه تناسب جمعیت ان بی نظیراست.عدم تجهیزات وروشنایی معابروتونل ها ونبودامکانات فنی ونبودواحداتش نشانی دراین محورپرترددسبب خسارات شدیدجانی ومالی به مردم این منطقه ومسافران ورهگذران شده است. کوتاه سخن اینکه حقوق اجتماعی این مناطق کاملافراموش شده است.دستگاه قضایی وامنیتی ونظامی وامنیتی بایدرفکرراهکارجبران ان باشند.حوزه اجرایی یعنی استانداری ومجموعه راه وراهداری هلال احمر بهداشت ودرمان ودیگرنهادهای مسول ومجری هم بایدبه اقدامات خودشتاب بخشند.

پربازديد