تاریخ درج خبر : 1394/01/16
کد خبر : ۴۶۴۱۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید بیش ازیک میلیون نفر ازجاذبه های دیدنی استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از یک میلیون نفر گردشگر تاکنون از جاذبه های دیدنی این استان بازدید کرده اند.

محمود باقری افزود: این تعداد مسافر نوروزی از ۲۷ اسفند سال ۹۳ تا تاکنون از جاذبه های سیاحتی و زیارتی کهگیلویه و بویراحمد دیدن کرده اند.

وی بیان کرد: جاذبه های گردشگری شلال دان و مرقد مطهر بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) تا امروز پرجاذبه ترین مناطق گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در نوروز ۹۴ بوده اند.

باقری اظهار کرد: دشتک دیل، آبشار یاسوج و امامزاده سید محمود (ع) دهدشت از دیگر جاذبه های کهگیلویه و بویراحمد است که دارای بیشترین بازدید کننده در تعطیلات عید امسال بوده اند.

وی عنوان کرد: ۳۰ خانه مسافر با ۷۰ اتاق، ۱۱ هتل با ۶۰۰ تخت، یک هزار و ۷۰۷ کلاس و چند کمپینگ اقامتی در پارک ها و بوستان های کهگیلویه و بویراحمد آماده خدمات رسانی و اسکان مسافران نوروزی است.

باقری ابراز داشت: سالن های ورزشی کهگیلویه و بویراحمد آماده اسکان مسافران نوروزی در صورت بارندگی است.

وی افزود: برگزاری جشنواره نوروز در شهرستان های مختلف، طرح آرامش بهاری در ۲۵ بقعه متبرکه، توزیع بروشور و لوح فشرده مناطق گردشگری و زیرساخت های آن و برپایی نمایشگاه های سوغات و هدایا از برنامه های فرهنگی در حال اجرای ستاد سفرهای نوروزی کهگیلویه و بویراحمد برای مهیا کردن اقامت بهتر برای گردشگران نوروزی این استان است.

رودخانه های خروشان، چشمه سارهای زلال، بناهای باستانی، طبیعت بکر، اقلیم چهارفصل، بقاع متبرکه شاخص و قرار داشتن در مسیر جاده ارتباطی استان های مرکزی به جنوب کشور کهگیلویه و بویراحمد را به یکی از قطب های اصلی گردشگری ایران تبدیل کرده است.

کهگیلویه و بویراحمد دارای ۶۰۰ جاذبه طبیعی، مذهبی و تاریخی و هفتمین استان گردشگرپذیر کشور است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد