تاریخ درج خبر : 1394/01/16
کد خبر : ۴۶۴۲۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی: صنعت استان نیازمند اسقرار صنایع بزرگ است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجموعه صنعت، معدن و تجارت دارای نقشی اساسی و مهم در جامعه عمل پوشاندن به شعار سال ۹۴ است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، در نشستی با حضور نماینده شهرستان بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت برنامه های استان در حوزه صنعت و معدن تشریح شد.

IMG_0121

داریوش دیودیده در این نشست با بیان اینکه خوشبختانه در سال ۹۳ در تمامی شاخص های صنعت، معدن و تجارت رشدی مطلوب نسبت به سنوات قبل صورت گرفته است افزود: با توافقات صورت گرفته در سطح بین المللی قطعا در سال ۹۴ شاهد حضور قدرتمند سرمایه گذاران در عرصه های تولید بخصوص در کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هم اکنون میل و رغبت سرمایه گذاران جهت حضور در میدان صنعت و تولید افزایش یافته است و باید با دوچندان نمودن تلاش های و معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان، زمینه حضور و در نتیجه رشد صنعتی استان را فراهم نمود.

دیودیده با اشاره به رشد ۴۴ درصدی ارزش صادرات استان در سال گذشته، خاطر نشان کرد: با تاکیدات دولت تدبیر و امید مبنی بر توسعه صادرات و نقش آن در جذب درآمدهای ارزی، تمامی تلاش در جهت رشد، تنوع و ارتقا جایگاه صادراتی کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ به کار بسته خواهد شد.

نماینده شهرستان بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه صنعت استان نیازمند اسقرار صنایع بزرگ است افزود: کلنگ زنی فولاد یاسوج، افتتاح سیمان مارگون و طرح های بزرگ دیگر همچون پتروشیمی گچساران این خلا را پر خواهد نمود.

غلام محمد زارعی گفت: تحریم ها بیش از آن که بر کشور ما اثر کند حوزه تجارت جهانی و کشورهای دیگر را متضرر نموده است و با برداشته شدن این تحریم های ظالمانه شرایط و حضور ایران در عرصه تجارت بین المللی به شکلی قابل قبول در خواهد آمد.

وی تاکید کرد: افزودن فرصت های شغلی بر مشاغل موجود مهمترین رسالت و ماموریت مجموعه صنعت و معدن است و اکنون ریسک سرمایه گذاری در استان پایین آمده و این خود امتیاز بزرگی است.

نماینده شهرستان بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: مصوبات خوبی در حوزه معدن صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم با استفاده از این فرصت استفاده ای بهینه از ظرفیت های موجود معدنی استان داشته باشیم.

زارعی با بیان اینکه خوشبختانه با درایت دولت تدبیر و امید انبارها و ذخایر استراتژیک در کشور پر است و مشکلی از این بایت احساس نمی شود افزود: تشدید نظارت ها بر بازار بخصوص در حوزه نان در کهگیلویه و بویراحمد در اولویت های کاری سال ۹۴ قرار گیرد.

وی در پایان با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته، ابراز امیدواری کرد با هدف گذاری و برنامه ریزی مناسب در سال جدید شاهد شکوفایی بیش از پیش صنعت استان باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد