تاریخ درج خبر : 1394/01/17
کد خبر : ۴۶۴۲۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

فتاح محمدی: تیم مذاکره کننده با منطق و عقلانیت از حق هسته‌ای کشور دفاع کرد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: تیم هسته ای در سایه حمایت ها و تدابیر مقام معظم رهبری با منطق، عقلانیت و شجاعت از حق مسلم هسته ای ایران دفاع کردند.

فتاح محمدی افزود: اثبات صلح آمیز بودن و ادامه فعالیت هسته ای ایران با توان علمی و تکنولوژی داخلی از مهمترین دستاوردهای تیم مذاکره کننده در دولت یازدهم بوده است.
وی به اشاره به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن تولید سلاح های شیمیایی و اتمی، گفت: اثبات حقانیت هسته ای و اعلام این فتوا به عنوان یک سند راهبردی و منشور حقوقی و جهانی از دیگر دستاوردهای بزرگ تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در لوزان سوییس بوده است.
وی تصریح کرد: تلاش برای لغو کامل تحریم های ظالمانه غرب در موضوع هسته ای از دیگر دستاوردها و اقدامات اساسی مذاکره کنندگان بوده که پیامدهای سیاسی اقتصادی زیادی را برای کشور به دنبال خواهد داشت.
محمدی اظهار کرد: تیم مذاکره کننده ایران توانست با منطق قوی ، تدبیر و شجاعت رفع کامل تحریم ها را به عنوان یک مطالبه جدی در موضوع هسته ای مطرح کند.
این استاد حقوق بین الملل در دانشگاه های کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: ارجاع پرونده هسته ای کشور از همان ابتدا به شورای امنیت سازمان ملل امری غیرقانونی و مغایر با ضوابط ، اصول و ضوابط بین المللی بوده است.
معاون استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: ارسال پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت و صدور چند قطعنامه در حالی بودکه از سوی آژانس انرژی اتمی سندی مبنی بر وجود انحراف در مسیر قانونی پروژه هسته ای ایران به اثبات نرسیده بود و آژانس از اقدامات و اهرم های خود در این زمینه استفاده نکرد.
وی اقدام و هوشیاری تیم مذاکره کننده ایران را برای مکتوب و الزام آور کردن توافقات هسته ای از سوی مجامع بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل یادآور شد و افزود: این مهم خود مهر تاییدی بر نبود انحراف در فرایند هسته ای ایران در طول سالیان اخیر بوده است.
محمدی ابراز داشت: توافق ابتدایی و مقدماتی تیم هسته ای ایران بیانگر این است که تمامی تحریم ها و قطعنامه های تصویب شده در ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد به طور قطع مغایر با ضوابط ، اصول و قوانین نظام بین المللی بوده است.
وی تاکید کرد: تیم مذاکره کننده نیز با صراحت، درایت، شجاعت و عقلانیت مظلومیت ایران برای اعمال فشارها و تصویب قطعنامه های شورای امنیت در ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل برای دنیا به اثبات رساند.
محمدی افزود: فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد مشتمل بر دو بخش است که یک بخش آن اعمال انواع فشارها و تحریم های ظالمانه اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک بوده است.
وی تصریح کرد: مرحله بعدی و آخر این قطعنامه نیز استفاده از قوه قهری و نظامی است که بارها از سوی برخی مقامات کشورهای غربی و به ویژه آمریکا مطرح شد.
وی همچنین شعار محوری امسال مبنی بر ‘دولت و ملت همدلی و همزبانی’ از سوی مقام معظم رهبری را به عنوان یک راهبرد و موضوع استراتژیک در پیشبرد اهداف و توسعه همه جانبه کشور دانست.
محمدی تاکید کرد: رهبر فرزانه انقلاب با توجه به شرایط موجود کشور از جمله مساله مهم انتخابات مجلس در اسفند امسال، موضوع هسته ای و شرایط خاص اقتصادی خواستار همکاری، همدلی و هم نوایی بیشتر ملت و دولت شد.
وی همدلی را به معنای انسجام درونی و باطنی و نیز تقویت وحدت کلمه از جانب ملت و همزبانی را نیز بیان و اظهار نظر علنی و ظاهری دانست و گفت: رمز موفقیت و پیشرفت همه جانبه کشور در تحقق این مهم است.
محمدی افزود: البته اعلام این شعار راهبردی از سوی مقام معظم رهبری به معنای مطالبه گری و انتقادهای منصفانه و دلسوزانه نکردن مردم از کارگزاران و دولتمردان نیست.
وی گفت: در عین حال دولت نیز باید در این راستا خود را موظف و ملزم به تلاش و خدمت صادقانه و مضاعف به مردم بداند ودر این راستا تلاشهای ارزشمندی از خود برجای گذاشته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد