تاریخ درج خبر : 1394/01/18
کد خبر : ۴۶۴۴۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای نمایش خیابانی «پایی که جا ماند» در تهران

نمایش پایی که جا ماند به نویسندگی و کارگردانی صابر کوکبی اصل هنرمند تئاتر بهمئی در تهران به اجرا رفت.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی بهمئی نمایش پایی که جا ماند به نویسندگی و کارگردانی صابر کوکبی اصل هنرمند تئاتر بهمئی در تهران به اجرا رفت.

Untitled

امین درخشان رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی با بیان اینکه هنرمندان جوان بهمئی دارای قابلیت ها و پتانسیل های بالای هنری در سطح ملی هستند افزود: اجرای نمایش توسط یکی از جوانان با استعداد تئاتر استان و شهرستان بهمئی یک موفقیت بزرگ برای جامعه فرهنگ و هنر این شهرستان است.

وی گفت: نمایش پایی که جا ماند برگرفته از کتاب معروف پایی که جا ماند (خاطرات سید ناصر حسینی از جانبازان و آزادگان پر افتخار) کشور و استان است که این کتاب در یکی دو سال گذشته مورد عنایت مقام معظم رهبری هم قرار گرفت.

درخشان بیان داشت: نمایش پایی که جاماند در تهران ۱۰ روز به اجرا رفت و در جشنواره تئاتر خیابانی من انقلابی ام از صابر کوکبی اصل نویسنده و کارگردان این اثر هنری تجلیل شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی بهمئی اظهار امیدواری کرد این نمایش در سال جاری طی مراسمی در شهرستان بهمئی به اجرا خواهد رفت.

درخشان با تبریک این موفقیت به نویسنده و کارگردان تئاتر شهرستان گفت: امیدواریم سایر هنرمندان رشته های هنری بتوانند در استان و کشور از ظرفیت بالای هنری خود در جهت خدمت به فرهنگ و هنر استان و شهرستان ایفای نقش نمایند.

در ادامه این هنرمند از آماده سازی نمایش آئینی سنتی هارونکی (طلب باران) جهت شرکت در جشنواره آئینی سنتی کشور در سال جاری خبر داد و امیدواریم این نمایش که معرف بخشی از فرهنگ غنی شهرستان بهمئی بتواند مجوز ورود به این جشنواره ملی را دریافت نماید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد