تاریخ درج خبر : 1394/01/18
کد خبر : ۴۶۴۴۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره ملی فرهنگ عشایر و اقوام ایران در یاسوج برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشنواره ملی فرهنگ عشایر و اقوام ایران در یاسوج خبرداد.

محمود باقری در جمع خبرنگاران افزود: جشنواره ملی فرهنگ عشایر و اقوام ایران با موضوع کوچ ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ۹۴ در پارک جنگلی یاسوج برگزار می شود.

۱۴۴۰۹

وی بیان کرد: این جشنواره با حضور ۱۵ استان کشور که دارای عشایر کوچ رو هستند، برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این جشنواره شیوه زندگی، فرهنگ ها، آداب و رسوم، نحوه کوچ، آواها و نواها، تولیدات و دستباف های عشایر استانهای شرکت کننده به نمایش گذاشته می شود.

باقری تصریح کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد قابلیت های چشمگیری در زمینه عشایر دارد و برگزاری این جشنواره فرصتی مناسب برای معرفی این توانمندی ها و جذب بیشتر گردشگران است.

وی ادامه داد: در این جشنواره برنامه های متنوعی شامل تورگردانی، معرفی مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد و تجلیل از عشایر برتر استان در زمینه های مذهبی، علمی، فرهنگی، هنری، ادبی و ورزشی اجرا می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: هدف از برگزاری این جشنواره تبادل فرهنگی بیشتر بین ایلات، اقوام و طوایف عشایر ۱۵استان شرکت کننده کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد