تاریخ درج خبر : 1394/01/20
کد خبر : ۴۶۶۰۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

۳۰۷ مقاله علمی به دبیرخانه کنگره بین‌المللی خون ارسال شد

دبیر علمی کنگره بین‌المللی خون، بیماری‌ها و کاربردهای بالینی گفت: بیش از ۳۰۷ مقاله علمی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است.

دکتر بهروز یزدان‌پناه در نشستی با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کنگره بین‌المللی خون، بیماری‌ها و کاربردهای بالینی در تاریخ ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت سال جاری در یاسوج برگزار می شود.

yazdanp

وی بیان کرد: این کنگره با هدف تشخیص، شناخت، پیشگیری و مراقب از خون و جلوگیری از بیماری‌های خونی برگزار می‌شود.

یزدانپناه محورهای برگزاری این کنگره را کم‌خونی، بیماری‌های انعقاد و خونریزی‌ دهنده، طب انتقال خون، بحث پیشرفته سلول‌های بنیادین و پیوند سلول‌های بنیادی در بیماری‌های خونی، تشخیص‌ها و نقش واحدهای تشخیص مانند آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی و … در بیماری‌های خونی، سرطان‌های خون لوکمیا‌ها و لنفومها و آخرین دستاوردها و درمان آن، مراقبت و کیفیت زندگی، عوارض دارویی و فارماکولوژی و یافته‌های نوین دارویی در بیماری‌های خونی، اخلاق، قوانین و حقوق بیمار و دیدگاه فقه در بیماری خونی و پیوندهای سلول‌های بنیادی عنوان کرد.

وی گفت: ۲۵ انجمن، دانشگاه و مرکز علمی تحقیقاتی ملی و بین‌المللی برای برگزاری این کنگره اعلام آمادگی کرده‌اند.

دبیر علمی کنگره بین‌المللی خون، بیماری‌ها و کاربردهای بالینی بیان داشت: ۲۶ صاحب‌نظر خارجی از کشورهای مختلف جهان برای حضور در این کنگره بین‌المللی اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: این صاحب‌نظران از کشورهای ایتالیا، فرانسه، استرالیا، آلمان، هند، پاکستان، سریلانکا، نپال، عراق، لبنان و چند کشور دیگر هستند.

یزدانپناه از اعلام آمادگی انجمن خون اروپا برای حمایت از این کنگره خبر داد و گفت: انتقال خون فرانسه، نماینده انتقال خون آسیا متشکل از هشت کشور آسیایی و ۲۱ انجمن و مرکز علمی و تحقیقاتی داخلی برای حضور در این کنگره اعلام آمادگی کرده اند.

وی عنوان کرد: بزرگان علمی جهان از جمله پرفسور کاپلینی، پرفسور منوچی، پرفسور بوده، پرفسور فرخ‌حسن رئیس انتقال خون آسیا در این کنگره شرکت می‌کنند.

دبیر علمی کنگره بین‌المللی خون، بیماری‌ها و کاربردهای بالینی اظهار داشت: پرفسور فرانوش، پرفسور قوام‌زاده، پرفسور ملک‌حسنی، پرفسور نیک‌اقبالی، پرفسور بهاروند، پرفسور تابعی، پرفسورقادری، پرفسور شجاعی، پرفسور علی لاریجانی، پرفسور علی ولایتی و آیت‌الله عابدی چهره‌های سرشناسی هستند که برای حضور در این کنگره اعلام آمادگی کرده اند.

یزدان‌پناه از ثبت‌ نام حدود ۵۸۲ نفر برای شرکت در این کنگره خبر داد و بیان کرد: این کنگره می تواند نقش مهمی در معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان داشته باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد