تاریخ درج خبر : 1394/01/20
کد خبر : ۴۶۶۰۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تقدیر استاندار از مدیریت دکتر چمن/معرفی دانشگاه به عنوان دستگاه برتر اجرایی استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بدون شک اگر بخواهیم برجسته ترین دستگاه اجرایی استان را نام ببریم قطعا دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.

دیدار نوروزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی متفاوت از سایر دید و بازدیدهای نوروزی دکتر خادمی برگزار شد و وی از این فرصت نیز استفاده کرده و ضمن تقدیر از تلاش های سال گذشته حوزه سلامت و همچنین برنامه ریزی این مجموعه در خدمت رسانی نوروزی بخشی از انتظارات خود را نیز بیان نمود.

استاندار1.jpg”>استاندار1.jpg” alt=”استاندار۱” width=”448″ height=”298″ />

در این نشست که روز دوشنبه در سالن شماره دو استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، استاندار کهگیلویه و بویراحمد دلایل برجسته بودن دانشگاه علوم پزشکی استان را در سال گذشته برشمرد و با بیان اینکه عوامل مهمی در برجستگی این دستگاه اجرایی اثر داشتند تاکید کرد: مسلما، یکی از این موارد مدیریت موفق دکتر چمن و مجموعه همکارانی است که انتخاب نموده است.

علوم پرشکی گام های خوبی رو به جلو برداشته است

دکتر خادمی ادامه داد: تنظیمات خوبی در سطح استان، در چینش و پیگیری های داخلی و نیز پیگیری های در سطح ملی، رابطه خوب با وزارت خانه و مدیریت و برنامه ریزی در دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت که باعث شد در این دانشگاه گام های بسیار خوبی به جلو برداشته شود که واقعا جای تقدیر و تشکر دارد.

بیش از ۳۴ هزار مراجعه به اورژانس های بیمارستانی در سطح استان

وی با بیان اینکه با وجود افراد توانمند در این مجموعه، خدمات بسیار ارزنده ای در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته است که نمونه بارز آن را در همین ایام تعطیلات نوروزی شاهد بوده ایم، تاکید کرد: بیش از ۳۴ هزار مراجعه به اورژانس های بیمارستانی در سطح استان در ایام نوروز صورت گرفته است که در نوع خود این حجم خدمت رسانی بی نظیر بوده است.

به بخش خصوصی در حوزه سلامت اهمیت بیشتری داده شود

وی با تاکید بر این نکته که چند توصیه مهم و ضروری در این زمینه نیز وجود دارد که باید سرفصل خدمات سال جدید در حوزه سلامت نیز باشد، به اهمیت فعالیت بیشتر بخش خصوصی در حوزه درمان و بیمارستان های استان اشاره نمود و افزود: تلاش دانشگاه علوم پزشکی استان به سمت تقویت حضور بیشتر بخش خصوصی بالاخص در بخش های بیمارستانی باشد.

راه اندازی مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان اولویت باشد

استاندار موضوع دیگر مورد تاکید خود را تقویت همکاری بیشتر خیرین حوزه سلامت عنوان نمود و در ادامه عنوان کرد: در زمینه مراکز رشد و راه اندازی شرکت های دانش بنیان نیز باید کار جدی تری صورت گیرد و باید باور ما این باشد که اقتصاد دانش بنیان تنها راه موجود و حائز اهمیتی است که خوشبختانه هم اکنون در مجموعه دولت از آن به خوبی حمایت می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان صحبت های خود مجدد از تلاش های شبانه روزی پرسنل بیمارستانی و کشیک های بهداشت و درمان در ایام نوروز که با حجم مرتجعه بالایی نیز موجه بودند، قدردانی نمود.

دکتر رضا چمن؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این نشست به ارائه گزارشی از موفقیت و دستاوردهای سال گذشته مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت و تاکید کرد: به غیر از اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت که امیدواریم امسال نیز به همان قوت و دقت ادامه پیدا کند، دانشگاه موفق به دریافت مجوز دو رشته دستیاری تخصصی جراحی عمومی و همچنین زنان و زایمان شده ایم که این می تواند در توسعه علمی دانشگاه نقش مهمی را ایفا نماید.

دکتر چمن در ادامه ضمن بیان سایر دستاوردهای دانشگاه گریزی به ارائه خدمت سلامت به مسافران نوروزی زد و یادآور شد: در ایام نوروز سال گذشته با بحران های نسبی در این حوزه مواجه شدیم و در این زمینه انتقادات صورت گرفته از طرف رسانه ها در آن مقطع زمانی به حق بود.

وی ادامه داد: امسال مداخله جدی انجام دادیم و به همه مراکز و بیمارستان های استان به صورت کامل برنامه ریزی کردیم و خوشبختانه با وجود حجم بالای مراجعه در این ایام با مشکل جدی در زمینه ارائه خدمات موجه نشدیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همکار گفت:

  باعث افتخار بهداشت و درمان و همه کارکنان علوم پزشکی استان هست.

 • دانشگاهی گفت:

  باید همه قدر تلاش های خوب مدیریت علوم پزشکی را بدونیم انشاالله که امثال ایشون در راس دستگاههای اجرایی و خصوصا دانشگاهها بیشتر بشن تا استان رنگ و روی توسعه را بعد از چند سال تلاش ببینه. خیلی لذت بخش هست که می بینیم یک شخصیت متخصص علمی مدیر برتر هم هست چون کمتر آدم هایی پیدا می شن با استعدادهای متنوع.

 • ص. رامیان گفت:

  با سلام اگر مجموعه ی تحت امر دکتر چمن,به عنوان دستگاه خوب استان معرفی شده است باید به حال استان و مدیران محترمش گریست. بنده در ایام نوروز دو بار برای بستگان مریضم به اورژانس بیمارستان امام سجاد ع مراجعه کردم که هر دو بار از کرده ی خویش پشیمانم. چرا که دستکم برای یک بستری نیم ساعته و تزریق یک آمپول مرفین به بیش از ۱۰ نفر مراجعه نموده و امضاء و راهنمایی گرفتم و بعد برای ترخیص این نیم ساعت !!!!!!! بیش از ۵ بار بین اورژانس و بخش های مربوطه تردد نمودیم و وقت خیلی بی ارزش بود و برای کسی هم مهم نبود. ازطرف دیگر در اورژانس تابلوهای بسیار ابتدایی و دست نویس با نصب در مکانهای نامأنوس و پاره شده و آویزان بسیار بی ریخت می نمود. همچنین به جهت بی اطلاعی پرسنل از هزینه‌های سوختی و. بخاری ها روشن و پنجره‌ها و درها تا آخر باز بودند. لذا بهتر نیست بحث‌های مدیریتی فقط به صورت عملی و محسوس باشد و مدیران نمونه به نقاط مختلف دستگاه مدیریتی خود سرکی بکشند و کمی هم مدیریت استفاده از منابع ملی همانند وقت مردم-گاز بخاری و زباله‌ها و ….و همه ی رفتارهای خود را آنالیز کنند.

 • شهروند گفت:

  آقای موسی خادمی چرا نسبت به حقوق بازنشستگان جهاد کشاورزی بی تفاوت هستید ؟ چرا خودتان را به آن راه می زنید که انگار استاندار این استان نیستید ؟نماینده محترم گچساران و باشت تلاشهایی کردند ، شما چه اقدامی کردید ؟ می دانید که کاسه صبر این بچه ها که لبریز شد از هیچ کس و هیچ چیز ابایی ندارند ؟ می خواهی حرمتت حفظ شود تا دیر نشده به وظیفه ات عمل نما و گر نه …

پربازديد