تاریخ درج خبر : 1392/05/08
کد خبر : ۴۶۶۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کشف 140 لیتر روغن سوخته در یکی از قنادی‌های شهر یاسوج

سایت استان: سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد گفت: کارشناسان مرکز بهداشت این شهرستان در طرح کنترل مواد غذایی در یکی از قنادی‌های شهر یاسوج 140 لیتر روغن سوخته کشف کردند.

محمدرضا محمدی افزود: در دومین مانور فوریت‌های سلامت ماه رمضان 450 کیلوگرم انواع شیرینی تاریخ مصرف گذشته نیز کشف شد.

وی اظهارکرد: در این طرح هفت تیم بازرسی و کارشناسی فوریتهای سلامت محیط کار از 47 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهر یاسوج بازدید کردند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: طرح کنترل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان تشدید شده است.

محمدی بیان کرد: این مانور هر دو هفته یکبار و با هدف اصلاح ساختار بهداشتی اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، ارتقاء آگاهی متصدیان و افزایش توانمندی نیروهای بهداشت، انجام می شود.

وی همچنین با اشاره به خطرات استفاده از ظروف یکبار مصرف در مراکز تهیه و توزیع آش و حلیم ادامه داد: با توجه به خطرات استفاده از این ظروف این فروشندگان فقط تا پایان ماه مبرک رمضان می توانند از این ظروف استفاده کنند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد تصریح کرد: بعد از مهلت مقرر شده استفاده از این ظروف در این مراکز ممنوع است و با متخلفین به شدت برخورد می شود.

محمدی بیان کرد: فروش زولبیا و بامیه تنها در قنادی‌های دارای جواز کسب مجاز است و فروش این شیرینی‌ها در سوپرمارکتها و خواروبارفروشی‌ها مجاز نیست.

وی اضافه کرد: مردم باید در هنگام خرید به مواردی مانند وضعیت بهداشتی فروشگاه، استفاده از روپوش تمیز و کلاه و بهداشت فردی کارکنان توجه داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد