تاریخ درج خبر : 1394/01/23
کد خبر : ۴۶۸۹۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تشکل های خصوصی و مردم‌نهاد سکوی پرتاب تولید و صادرات در استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پویایی و تحرک بخش خصوصی سکوی پرتاب تولید و صادرات در کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

IMAG0670

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، باحضور استاندار استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و اعضا جدید هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج سرفصل های کاری و اهداف و برنامه های ارتقا جایگاه تولید در استان مورد بررسی قرار گرفت.

داریوش دیودیده با بیان اینکه خوشبختانه بیشترین سطح مشارکت در سطح کشور در انتخابات اتاق بازرگانی به استان کهگیلویه و بویراحمد رسید افزود: اعضا جدید هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج کمر همت خود را در جهت کسب سهم واقعی بخش خصوصی استان در تولید، صنعت، صادرات و بخش های دیگر بسته اند.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تلاش های صورت گرفته توسط مجموعه صنعت، استاندار و مجمع نمایندگان استان بخصوص زارعی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در سال ۹۳ در جهت خروج صنایع استان از رکود، ابراز امیدواری کرد گام های اساسی که برداشته شده با تلاشی دوچندان در سال ۹۴ ادامه یابد و ثمره آن به مردم چشم انتظار کهگیلویه و بویراحمد برسد.
دیودیده اظهار داشت: تغییر نگاه به نقش بخش خصوصی و ارتقا جایگاه آن از مهمترین سیاست های دولت تدبیر و امید و به تبع آن تیم مدیریتی در استان است که در سال گذشته با تحرکی که در بخش خصوصی استان بخصوص در عملکرد شورای گفتگو و بررسی مشکلات و تصمیم گیری در ارتباط با یکایک واحدهای راکد و نیمه فعال استان شاهده بودیم مقدمات کار انجام گرفته است.
وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۳ در تمامی شاخص های بخش تولید و صادرات رشدی امیدوار کننده داشته و رشد ۴۲ درصدی واحدهای به تولید رسیده، ۴۴ درصدی ارزش صادراتی، ۱۰۰ درصدی استخراج معادن تنها گوشه ای از این موفقیت ها است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با ابراز خرسندی از اقدامات خوب و ارزنده صورت گرفته استان در حوزه صنعت، صادرات و تولیدات اذعان کرد: امیدواریم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده شاهد توسعه و ارتقای روزافزون صادرات و افزایش تولیدات در استان باشیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه برترین انسانها و بهترین آنها وارد عرصه کار و تلاش و اشتغال آفرینی می شوند گفت: این انسانها، شایسته تقدیر و حمایتی درخور هستند.
خادمی اظهار داشت: تولید و تجارت و فعالیت های اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد نوپا و جوان است و طبیعی است انتظاراتی متناسب با این امر مطرح گردد.
وی افزود: علی رغم این نوپایی و زمان کم پیشرفت های خوبی حاصل شده است و این نشان دهنده قابلیت و پتانسیل استان برای مطرح شدن در حوزه تولید، اقتصاد و تجارت در سطح کشور است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروز شاهد حضور فرهیختگان جامعه در عرصه تولید و اشتغالزایی هستیم و به گواه مسؤلان اتاق ایران می توان گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج فعالترین اتاق بازرگانی در سطح کشور است.
خادمی خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید در سال ۹۴ تمامی تلاش خود را در عرصه تولید بکار خواهد بست و رونق کسب و کار، اشتغالزایی و صادراتی را که بعنوان سرلوحه و برنامه اصلی کار خود قرار داده است گواه این امر خواهد بود.
وی با اشاره با تحرکات و اقدامات صورت گرفته در حوزه صنعت استان در سال ۹۳ این امر را نوید بخش عزمی همگانی در جهت رشد و توسعه استان دانست و افزود: حضور نهادهای بزرگ سرمایه گذاری همچون بنیاد برکت، قرارگاه خاتم النبیاء، بنیاد اقتصادی کوثر، قرارگاه خاتم الوصیاء را فرصت هایی طلائی دانست که باید حداکثر استفاده از آنها بعمل آید.
خادمی در پایان تقویت خوشه ها و زنجیره های تولید، شرکت های دانش بنیان و پیوند صنعت و دانشگاه را حلقه هایی گمشده ای دانست که درسال ۹۴ می بایست شاهد اقداماتی عملی در این موارد باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد