تاریخ درج خبر : 1394/01/23
کد خبر : ۴۶۹۱۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

«آقای فرماندار، ِلنگش کن؟»

سایت استان: سیدعلی عباس محدث

وقتی جامعه را نشاط و شعفی فراگرفته که همه به اقتدار نظام و وفاق و همدلی مسئولان کشور در برابر تمامی قدرت هایی که قرن هاست جهان را مدیریت می کردند، به یقین رسیده اند ، باید شادمانی افکار عمومی را پاس داشت. با تبریک و شادباش به ملت فهیم ایران و همه خردمندان ایران اسلامی که دلشان در راستای ملیت و اقتدار کشوری است که همواره مزین و مفتخر به اسلام و پایبند به همه شعائر مذهبی این دین مقدس بوده اند، تمهید سیاستمداران نظام را در رویارویی با نمایندگان قدرت هایی که از اسلام، رهبران اسلامی و ملت مسلمان ایران، چهره ای غیر منطقی، دیکتاتور و تروریست نمایش داده بودند، زهی سعادت دارد و رهی پیمودنی را شایسته است.

و اما، جناب آقای سید کرامت کریمی؛

با علم به همه تنگ نظریهای فکری برخی از شبه سیاستمداران و لیدرهای سیاسی چپ و راست کهگیلویه و برداشت غلط مجریان سیاسی استان که مشی دولت تدبیر و امید را سکوت و لاپوشانی مصائب مردم و واماندگی در برابر خواسته های عقلای استان می دانند و همچنین محدودیت های مالی و اعتباری که شما در آن شهرستان دارید و ناکارآمدی برخی از مسئولین و مزید بر آنها حکم سرپرستی شما که پیراهن عثمان برای غوغاسالاران شده است، تاکتیک «سکوت و لال وارگی» که متأسفانه به مصلحتی است که شرم دارم بگویم، نه مورد انتظار مردم بود و نه از کریمی خردمند و متعهد به خدمت، انتظار می رفت.

بهتر از هرکسی می دانید که مهمترین دستاویز مخالفین شما، عدم سابقه مدیریتی جنابعالی بود که با شناختی که از درایت و هوشمندی تان داشتند، تمکین نمودند. گرچه قبل از ابقای جنابعالی در کسوت فرمانداری کهگیلویه، احکام بسیاری را در پست های مدیریتی و در سطوح استانی و شهرستانی صادر کردند که تنها عَرَق شرم بر پیشانی اصولگرا و اصلاح طلب استان نشاند، ولی توانمندی علمی و جسارت در بیان و قانون گرائی تان وجه ممیز شما با دیگران بود. انتظار داشتیم با آسیب شناسی علمی در مدیریت شهرستان کهگیلویه، جلوه ای تخصصی بخشیده و عدم سابقه مدیریتی را با فهم مدبرانه خود. سرپوش نمائید. قابل انکار نیست که آنچه در حوزه های هنری، ورزشی و علمی، نوری بر رخسار استان بود، از جوانان کهگیلویه تابیده بود. متأسفانه در این دولت، مدیریت این حوزه ها را که به قول جواد رضویان« ماس ماس» کردند، شما هم به غیر از بیانات خوب و جملات آرمان گرایانه، «خِشتی بر خِشت های» قبل اضافه نکردید، یعنی همان شد که همان بود و اتفاقاً کمی بدتر شد. به خاطر اینکه ذهنتان را مشوش نکنم، یادآوری کنم که به نحوه انتخاب بعضی از رؤسای ادارات، علت ماندگاری برخی دیگر از رؤسا و بلاتکلیفی دستگاه های اداری از عدم انتخاب رئیس، در شهرستان تحت نظارت شما، اشاره دارم.

جناب آقای فرماندار؛

سوای همه تعبیرات متعددی که در مورد شما بکار می برند، نزدیکی جنابعالی به آیت الله هاشمی رفسنجانی، عاملی بود تا چهره عده ای را مغضوب شده ببینیم. صحت و سقم این موضوع را نمی دانم ولی به فرض صحت آن، باید به این اتهام افتخار کنید و صد البته لازمه اش استفاده از دانش سیاسی و نگاه غیر مصحلتی آیت الله بود. بررسی گذشته جنابعالی از جوانب مختلف« سیاسی، علمی، فکری و منش مدیریتی»، هیچ سنخیتی با این اینگونه تدبیر و امید مشاهده نمی شود. ضمن اینکه به قول آیت الله هاشمی رفسنجانی، وعده هایی رئیس این دولت داده که خارج تعهد اجرایی آن است و اینک در سطح خرد و در حوزه اجرایی، با این شرایط تدبیر در سطح استان، توانی از تن مدیران بر نمی آید چه رسد به اینکه بیش از حد توان لازم باشد کار کنند. این روزها بسیاری از مسائل را بی پرده می شنویی ولی خودت هم خوب می دانی که اگر مافوق جنابعالی با سنگ محک اصلاح طلبان انتخاب می شد، بسیاری از همتایان شما در سایر شهرستانها خواب این موقعیت را نمی دیدند. البته چون علاقمند هستی که خود را تجزیه اصلاح طلبان بکنی این مثال را آوردم و اِلا حیف علم و توانمندی که بخواهی مصروف به القاب بی عمل اصلاح طلبی و اصول گرایی بکنی.

جناب آقای کریمی؛

هنر تدبیر، سکوت و رضایت به وضعیت موجود نیست، حفظ وضعیت موجود یا باید رضایت عامه را داشته باشد و یا باید صحنه از وجود آدم های ناکارآمد خالی باشد. به کدام یک یقین داری که خود را به حاشیه هدایت کرده ای؟ آیا متوجه انفعال خود هستی؟ آیا در همین جلساتی که در بالا اشاره کردم، به اعضاء و مدعوین، توجه کرده ای؟ مثلاً هنرمندان، نخبگان، ورزشکاران و ….، یا حتی جلسات اداری، بخشداران، دهیاران و کلاً خواسته ها را دسته بندی می کنی؟ پیشنهادات را بررسی می کنی؟ کاربردی هستند یا رؤیایی؟ انتظار دارم نمونه این سؤالات ونحوه قانون مداری بسیاری از مدیران این دولت را کمی مورد مداقه قرار دهید. اخباری که این روزها از نشست ها و جلساتی که برخی را خود جنابعالی هم مدیرتشان را به عهده داری در سایت های استان مطالعه می کنیم، به صراحت می گویم که زمینه ای را برای خودتان بوجود آورده ای که خیلی زود فراموش خواهی شد. اینکه از شما بخواهند که فرماندار باشی و این معذورات را مصلحت اندیشی کنی، مصداق همان است که از بیرون گود کُشتی نشسته باشند و به شمای نفس بریده و خسته از نبرد با حریفی نامتوازن ، می گویند«لنگش کن».

استاد عزیز؛

خبرهای سیاسی و نشست های مداوم نغمه خوانان انتخابات آتی را که حتماً باور داری؟ خداوکیلی نباید از این آدمها حسادت کرد و یا بر موقعیت اجتماعی و سیاسی شان غبطه خورد. چون از فهوای اخبار منتشره از این شب نشینی ها، بوی خدمت به مشام نمی رسد. ای کاش به خود می آمدی و اعضاء جلساتی که به صورت گروهی و قشری، نحوه انتشار اخبار، علت سکوت دوستان اصلاح طلب شما و کلاً ناهمخوانی جنابعالی با نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، چگونگی شاخ و شونه نشان دادن اعضاء مثلاً اصولگرای رخت پوشیده برای نمایندگی، وضعیت مجهول مصالحه یا ممیزه اصلاح طلبان کهگیلویه، چرایی آوردن و ماندن برخی از اعضاء شورای اداری تان و فاصله منزلت اداری و شایستگی مدیر بودنشان با مردم فهیم و قدرشناس کهگیلویه را با همان نکته سنجی که خود داری، بخردانه مطالعه می کردی. در آن صورت فکر کنم برای یک تصمیم منطقی و هوشمندانه، حجت را بر خود تمام شده می دیدی. شما هم می دانید که قداست این نظام و بقاء آن مرهون خون جوانانی است که اصلاح طلب در بهبود زندگی مردم و اصولگرای به شاخص های دین باوری و نوع دوستی بودند. فعلاً حرف آخرم به شما این است که؛ چاره جویی از عقلا بر می آید و عقل را در غُل و زنجیر کردن برای ماندن در پُستی که بگویند بیش از ۴ ماه یعنی ۷ ماه سرپرست است و قانون مدیریت خدمات کشوری را تخطئه نموده و خیلی اختیار عمل ندارد، یا بگویند سرپرست است و تحصیلات رئیس فلان اداره اش با ساختاری تحت مدیریتش- پوستین شیر بر تن روباه کردن- باشد، یا فلان اداره اش مدت ها است که مدیر ندارد- پس بود و نبود فرماندار، خیلی تفاوتی ندارد، یا اینکه فلان مسئول از این طیف اصلاح طلبی است و مُعَرِفش از آن طیف دیگر است و غیره، از هر کس بر آید از جنابعالی بعید است.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دانشجو گفت:

    جان خودت شما بیکاری؟
    بابا برو به زندگیت برس، یه بار فرماندار دو بار فرماندار چخبره؟
    به خدا نه کریمی و نه امثال شما برای مردم کاری نمیکنید، شما هم اگر دنبال مشهور شدنید یه جور دیگه اقدام کنید.

  • دانشجو گفت:

    این سخنان را هم میشد حضوری به ایشان زد اگر براستی خیرخواه ایشان هستی ای برادرعزیز

پربازديد