تاریخ درج خبر : 1394/01/24
کد خبر : ۴۶۹۶۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت آلودگی هوای استان خطرناک است

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت آلودگی هوا در کهگیلویه و بویراحمد را خطرناک اعلام کرد.

نصراله کرمی افزود: براساس سنجش کیفیت هوای استان از دو ایستگاه تحقیقات محیط زیست گچساران و یاسوج، مقدار ذرات معلق(ریز گردها) در شهر یاسوج ۳۵۳ و در شهر گچساران ۳۸۶ میکروگرم بر متر مکعب استخراج شده که این مقدار از لحاظ استانداردهای ملی، وضعیت هوا را از نظر سلامت انسانی خطرناک تعیین می کند.

hava

هشدارهای بهداشتی که در زمان آلودگی هوا باید رعایت کنیم

وی هشدار داد: افراد سالمند، کودکان و افراد با سابقه بیماری های قلبی و ریوی(آسم و آلرژی) از خارج شدن از منزل جداً خودداری نمایند.

مهندس کرمی ادامه داد: بستن پنجره منازل، مدارس، مهدکودک ها، اماکن عمومی و همچنین بالابودن شیشه های خودرو های در حال تردد، بستن دریچه کولر و تمامی منافذ در زمان آلودگی ها لازم است.

مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی استان توصیه کرد: در زمان آلودگی هوا از انجام فعالیت های سنگین بدنی بالاخص ورزش در هوای آزاد(محوطه مدارس و پارک) جداً خودداری کنید.

وی اضافه کرد: در صورتی که افراد به هردلیلی ناچار به خارج شدن از منزل هستند از ماسک های SFP2 استفاده نموده و در صورت در دسترس نبودن این نوع ماسک ها از پارچه های نخی استفاده نمایند.

مهندس کرمی با بیان اینکه در زمان آلودگی هوا ماسک های یکبار مصرف نانو توصیه نمی شود، اظهار داشت: حتی المقدور از مصرف لبنیات پرچرب در زمان آلودگی خودداری شود.

منبع: سلام دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد