تاریخ درج خبر : 1394/01/24
کد خبر : ۴۶۹۷۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل بهزیستی استان: شهرداری باید متکدیان را جمع آوری کند نه ما

سید علی رضا موسوی امجد با بیان اینکه شهرداری متولی جمع آوری متکدیان است، اظهار داشت: شهرداری‌ها ابتدا باید متکدیان را جمع آوری کنند تا سازمان بهزیستی پس از آن به شناسایی جامعه هدف خود از میان آنها بپردازد.
وی افزود: در میان این متکدیان موجود در استان ممکن است کودکان کار، سرپرستان خانوار، معلول، اتباع بیگانه و… نیز وجود داشته باشد که تا ابتدا توسط شهرداری جمع آوری و ساماندهی نشوند بهزیستی نمی تواند به شناسایی جامعه هدف خود از میان آنها بپردازد.
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه قانون شهرداری را متولی جمع آوری متکدیان قرار داده است، خاطر‌نشان کرد: شهرداری‌ها نیز باید مراکزی برای ساماندهی، جمع آوری و نگهداری این متکدیان در اختیار داشته باشند.
موسوی امجد تصریح کرد: بهزیستی از طریق این مراکز نگهداری به شناسایی جامعه معلول خود اعم از معلولین، کودکان کار و… می پردازد که اگر مراکز نگهداری متکدیان در استان ایجاد شود بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد می تواند پس از شناسایی جامعه هدف خود آنها را ساماندهی و یا به مراکز نگهداری سازمان بهزیستی می‌فرستد.
وی در پاسخ به سوالی که آیا مراکز نگهداری متکدیان در استان توسط شهرداری ها ایجاد شده است، بیان کرد: اخیرا شهرداری یاسوج، مرکزی در این زمینه ایجاد کرده است که شهرداری ها باید چنین مراکزی را ایجاد کنند و به جمع آوری متکدیان در آن بپردازند، چرا که در قانون بهزیستی متولی متکدیان و جمع آوری آنها نیست.
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اورژانس اجتماعی با شماره ۱۲۳ آماده خدمت رسانی در موارد مختلف از جمله کودک‌آزاری، همسرآزاری و… است، افزود: در مورد متکدیان اورژانس اجتماعی نیز تنها از طریق مراکز نگهداری که توسط شهرداری‌ها ایجاد شده باشد به شناسایی جامعه هدف می‌پردازد.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد