تاریخ درج خبر : 1394/01/24
کد خبر : ۴۶۹۸۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای طرح هادی در ۱۷۷ روستای کهگیلویه

رییس بنیاد مسکن شهرستان کهگیلویه گفت: در ۱۷۷ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان طرح هادی اجرا شده است.

سعید درخشیان افزود: اداره بنیاد مسکن در ۲۱ فروردین ۵۸ به فرمان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) برای عمران و آبادی کشور و جهت رفاه حال محرومین افتتاح شد.

وی بیان کرد: تاسیس بنیاد مسکن برکات فراوانی به همراه داشت و به عنوان اولین نهاد سازندگی برای رفع محرومیت جامعه عمل پوشاند.

رییس بنیاد مسکن کهگیلویه طرح‌های هادی روستایی، بهسازی مسکن روستاها، بهسازی بافت با ارزش روستاها، بازسای مناطق جنگ تحمیلی را از کارهای واگذار شده به بنیاد مسکن به فرمان حضرت امام(ره) عنوان کرد.

درخشیان در ادامه به تشریح عملکردهای بنیاد مسکن دهدشت در سال ۹۳ پرداخت و خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کهگیلویه بر اساس وظایف مندرج در ماده ۷ اساسنامه قانونی خود تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را تهیه طرح و مبلغ ۳۲۹۰ میلیون ریال در سال ۹۳ به مشاوران طرح پرداخت کرده است.

وی تصریح کرد: ۱۷۷ روستای بالای ۲۰ خانوار در کهگیلویه اجرای طرح شدند.

رییس بنیاد مسکن شهرستان کهگیلویه ادامه داد: به منظور نیل به اهداف و ایجاد توسعه عمران روستاها تامین عادلانه امکانات از طری ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی و هدایت وضعیت فیزیکی روستائیان طرح هادی روستایی در ۲۲ روستا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال اجرا شده است.

درخشیان واگذاری زمین به اقشار بدون مسکن در روستاها را یکی از مهم‌ترین وظایف این اداره عنوان و بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه اقدام به واگذاری ۲۰ قطعه زمین مسکونی به متقاضیان واجدشرایط و ۸۰ هکتار زمین منابع ملی کرده است.

وی یکی از اهداف تاسیس این اداره توسط حضرت امام(ره) را شناخت سرپناه برای محرومان و افراد بی سرپناه عنوان کرد و افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دهدشت به منظور تحقق این هدف تعداد ۳۹۰ فقره وام احداث مسکن مقاوم به مبلغ چهار میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال در روستاها و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت به متقاضیان پرداخت کرده است.

رییس بنیاد مسکن شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: تعداد ۶۲ فقره وام حوادث در دهدشت و ۴۱۷ فقره در روستاها و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت در حال تشکیل پرونده جهت معرفی به بانک است.

درخشیان اضافه کرد: تعداد ۸۵ فقره وام مسکن مهر به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به متقاضیان واجدشرایط پرداخت شد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد