تاریخ درج خبر : 1394/01/24
کد خبر : ۴۶۹۸۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش ۱۲ درصدی واحدهای راکد و نیمه فعال استان در سال ۹۳

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت های این سازمان در سال ۹۴ تعیین تکلیف واحدهای راکد و نیمه فعال استان است گفت: میزان واحدهای راکد و نیمه فعال استان در سال ۹۳ به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است و با شرایط رو به بهبود پیش رو حمایت های جدی از ورود سرمایه گذاران به عرصه صنعت استان انجام خواهد شد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده اظهار داشت: سال گذشته در تحقق شعار سال و منویات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور تلاش‌های مؤثری در مجموعه صنعت، معدن و تجارت استان انجام شد.
دیودیده تصریح کرد: گستره این تلاش‌ها در موضوعات مختلفی مانند راه‌اندازی کارخانجات تعطیل شده و نیمه فعال، بهره برداری از ۴۰ واحد صنعتی و معدنی، معرفی واحدهای تولیدی استان جهت اخذ تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی، صدور بیش از ۱۵۰ جواز تاسیس صنعتی، رشد و تنوع مطلوب صادراتی، نظارت و کنترل دقیق بر بازار، ورود بانک‌ها به میدان برای رفع مشکلات بسیاری از حوزه‌های صنعتی و تولیدی تا فعال سازی معادن کهگیلویه و بویراحمد در برگرفته است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه به دنبال راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل شده طی سالیان گذشته با منابع دولتی نیستیم، گفت: تلاش می‌کنیم کارخانجات را با اتکا به بخش خصوصی و تقویت آنها به چرخه تولید دوباره برگردانیم.
وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی دقیق و پیگیری مستمر در پایان سال ۹۴ میزان واحدهای راکد و غیره فعال استان به کمتر از ۲۰ درصد خواهد رسید و با بهره برداری از کارخانجات بزرگ استان و کلنگ زنی چند طرح عظیم صنعتی زمینه رشد و ارتقا جایگاه تولیدی و صنعتی استان شتاب بیش تری گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد