تاریخ درج خبر : 1394/01/24
کد خبر : ۴۶۹۸۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

دهبانی پور: تالار مرکزی یاسوج در اولویت کاری است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی شهرهای این استان از نظر اماکن فرهنگی فقیر و از داشتن زیرساختهای مناسب محروم هستند.

۱۶۳۷۸۱۱
رضا دهبانی پور ظهر یکشنبه در نشست هم اندیشی با رسانه های استان افزود: در برخی از شهرهای این استان هیچ مجتمع فرهنگی و هنری وجود ندارد.

وی یکی از این شهرها را شهر پرجمعیت گچساران عنوان کرد و بیان داشت: این شهر با همه ظرفیتهای فرهنگی و به رغم نقش مهمی که در اقتصاد کشور دارد فاقد یک مجتمع فرهنگی و هنری است.

دهبانی پور بر رفع کمبودها در زمینه زیرساختهای فرهنگی و تقویت آنها تاکید کرد و اظهار داشت: هم اکنون دو مجتمع فرهنگی و هنری سی سخت و بهمئی ۸۰ درصد پیشرفت داشته اند و نیازمند تجهیز هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: تالار مرکزی یاسوج هم در سفر رییس جمهور در اولویت های کاری است.

دهبانی پور بیان داشت: محدودیت های بودجه ای مانعی بر توسعه اماکن فرهنگی در استان است اما پیگیری های لازم برای توسعه زیرساختهای فرهنگی انجام می شود.

وی افزود: در حال حاضر اتمام پروژه های ناتمام در این حوزه در اولویت برنامه هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از ساماندهی انجمن های فرهنگی و هنری در استان خبردادو گفت: این انجمن ها تکیه گاهی برای اداره ارشاد و مامنی برای هنرمندان هستند.

وی اظهار داشت: در انتخاب روسای این انجمن ها به دنبال استفاده از خرد جمعی خود هنرمندان هستیم.

وی ایجاد خانه هنرمندان را از دیگر برنامه های این اداره کل دانست و افزود: این خانه ها می تواند محلی برای تبادلات فرهنگی و هنری هنرمندان باشد.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد