تاریخ درج خبر : 1394/01/24
کد خبر : ۴۷۰۰۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای در دانشگاه پیام نور دهدشت برگزار شد

روز یکشنبه با حضور آقایان گنجی‌پور و سعید عاکف و جمع کثیری از دانشجویان و اساتید روز ملی فناوری هسته ای گرامی داشته شد.

به گزارش سایت استان، در این مراسم دکتر کارگر رییس دانشگاه پیام نور دهدشت ضمن خیرمقدم به مدعوین به سابقه ی ۲۰ ساله ایران در انرژی هسته ای پرداخت و بیان داشت: در سایه‌ ی تلاشهای دانشمندان جوان هسته ای ما به دانش و صنعت هسته ای دست یافته ایم و مذاکرات فعلی در آینده میتواند جز پیروزیهای درخشان کشور باشد.

دکتر کارگر در بخش دیگری از بیانات خود به دستاوردهای دولت تدبیر و امید پرداخت و کاهش تورم ، ایجاد ثبات در تجارت ، تقویت روابط خارجی با حفظ عزت ملی و اسلامی ، رفع و تعلیق بخشی از تحریم ها و توافق فعلی مذاکرات را از مهمترین دستاوردهای دولت دانستند.

در ادامه برنامه آقای گنجی پور کارشناس ارشد فیزیک هسته ای و معاون دانشگاه ضمن توضیح برخی مطالب تخصصی هسته ای در مورد مباحث غنی سازی٬ سانتریفیوژ٬ راکتور٬ و ویژگی کلی تاسیسات هسته ای ایران اشاره کردند.

وی در ادامه با طرح چند پرسش به بررسی بیانیه لوزان پرداخت و با اشاره به بند های مختلف ان اشاره کرد: فصل الخطاب و اصل مباحث هسته ای بیانات رهبر معظم انقلاب میباشد و ضمن بیان فرمایشات مقام معظم رهبری٬ اشاره داشت: با اعتمادی که رهبری به تیم مذاکره کننده دارند٬ به امید حق ضمن رعایت خطوط قرمز٬ مذاکرات به نتیجه برسد.

سعیدعاکف نویسنده کتاب معروف(خاک های نرم کوشک) در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور دهدشت به مناسبت بزرگداشت روز ملی  فناوری هسته ای به تشریح و واکاوی اتفاقات سوریه و جریان غربی، عربی حامی این حملات و عملیات های ضدبشری پرداخت و افزود: :شک نکنید اگر همین کشورها مخصوصاً آمریکا و اسراییل امکان و توانایی آن را داشتند تاکنون ایران رابا خاک یکسان کرده بودند.

download

 وی افزود: جعلی بودن اسراییل این گونه است که ریشه و اساس آنها در انگلستان بوده وبعد به فلسطین رفته و آنجا را اشغال کردند و یک کشور جعلی درست کردند که همین اتفاق به صورت بسیار وحشتناک تر وبدتر در آمریکا رخ داده است و کسی از آن صحبتی به میان نمی آورد.

 عاکف ابراز داشت:که هر کدام از دانشمندن ما یک احمدی روشن هستند و همانند زمان جنگ در نبردی سخت فعالیت هایی علمی کشور را به پیش می برند.

 عاکف با اشاره به برنامه تبلیغاتی و رسانه ای غرب و آمریکا اشاره کرد:برخی مسایل مهم دنیای کنونی را برای کشورهای جهان سوم وارونه جلوه داده اند واین کشورها نیزعادت کرده اند آنها را راحت هضم کنند. در دنیایی امروز شخصیت امریکا را برای جوانان ما وارونه جلو داده اند.

 مدیر انتشارات ملک اعظم افزود:با انتقاد از سیستم فرهنگی کشور آن را ناقص خواند و گفت نقص جوانان ما کمبود مطالعه است .

 نویسنده مطرح دفاع مقدس در پایان پرسش و پاسخ دانشجویی ابراز داشت:ما همه تا اخرین توان به مقاومت برابر کفر جهانی ادامه می دهیم.

گزارش و عکس: مسعود آرام

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد