تاریخ درج خبر : 1394/01/25
کد خبر : ۴۷۰۱۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

پاسره: ۵۰ درصد شبکه آب روستایی استان فرسوده است

فیض‌الله پاسره در سرکشی از وضعیت آبرسانی به روستاهای دهدشت با مهم خواندن خدمات‌رسانی در حوزه آب اظهار کرد: پراکندگی جمعیت روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وضعیت آبرسانی به این مناطق را مشکل می‌کند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که به‌ازای هر خانوار ۱۰۰ میلیون ریال صرف آبرسانی می‌شود افزود: عدم نظارت بر ساخت‌و‌سازها شبکه‌های آبرسانی را دچار مشکل کرده است.

وی عدم توجه مردم به مصرف صحیح آب را باعث تشدید بی‌آبی در روستاها دانست و تصریح کرد: در حالی که استاندارد فعالیت پمپاژ آب هشت ساعت است اما در روستاهای ما ۲۴ ساعته فعال و در حال آبرسانی است.

پاسره با بیان این‌که مردم به مقوله مصرف توجهی ندارند صرفه‌جویی در مصرف آب را باعث جلوگیری از بحران آبی خواند و گفت: در شرایطی که به‌علت کمبود بارندگی تنش آبی به‌وجود آمده است مشارکت مردم در بهبود وضعیت آب ضروری است.

وی از تغییر شاخص اعتبارات در حوزه آب نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: اعتبارات بین شاخص‌ها بر اساس عواملی مانند اقلیم‌سازی صورت می‌گیرد.

پاسره در ادامه وضعیت اعتباری حوزه آبفار عنوان کرد: اعتبار کلانی از محل ماده ۱۸۰ در اختیار نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود که متاسفانه در بخش‌هایی که مورد نیاز بود به‌درستی توزیع نشد.

به‌گفته پاسره از مجموع اعتبارات ماده ۱۸۰ در سال گذشته یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در اختیار آبفار قرار گرفت.

مدیرعامل آبفار کهگیلویه و بویراحمد از احداث هشت مجتمع آبرسانی در سطح استان از جمله القچین چرام و دهدشت شرقی خبر داد و گفت: این مجتمع‌ها قرار است ۱۴۱ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۴ هزار نفر را زیر پوشش آبرسانی قرار دهد.

پاسره ۵۰ درصد شبکه آب روستایی استان را فرسوده دانست و تصریح کرد: مجاورت دهدشت با سد کوثر فرصت ویژه‌ای برای این شهر در برخورداری از منابع آبرسانی پایدار است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد