تاریخ درج خبر : 1394/01/25
کد خبر : ۴۷۰۳۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش ۱۵۰ میلی متری بارش‌ها در کهگیلویه

فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: تنش‌زدایی و تنش‌آوری در دهدشت و بخش‌های آن مشکل اساسی این شهرستان است.

با توجه به گرمسیری بودن شهرستان کهگیلویه و وضعیت آب در کل استان به ویژه شهرستان کهگیلویه بر اساس عدم بارش سالانه، فرماندار کهگیلویه به همراه مدیران کل آب و فاضلاب شهری و روستای برای حل‌شدن مشکلات این شهرستان بازدید میدانی به‌عمل آوردند.

کرامت کریمی در جمع خبرنگاران بررسی مشکلات آبرسانی به روستاهای حومه غربی و روستای ذلفقاری را از جمله این بازدیدها عنوان و افزود: روستای ذلفقاری با ۱۰ خانوار به دلیل کمبود آب، آبرسانی از طریق تانکر به این روستا صور ت می‌گیرد.

فرماندار کهگیلویه فاضلاب روستای مهد و ورودی شهرستان کهگیلویه را از دیگر بازدیدهای صورت گرفته برشمرد و با اشاره به اینکه این فاضلاب هم از نگاه مدیریتی و هم از نگاه میزان سلامت برای هموطنان مشکلاتی را به‌وجود آورده است، عنوان کرد: در نشست‌هایی که با مدیران کل داشتیم تا حدودی این مشکلات برطرف خواهند شد.

کریمی با توجه به اینکه در حومه شرقی شهرستان کهگیلویه تامین آب توسط آبفای شهری و توزیع آن توسط آبفای روستایی صورت می‌گیرد این کار را نادرست و نوعی موازی‌کاری بین نهادهای متولی دانست و بیان کرد: حضور مدیران کل در شهرستان باعث حل‌شدن مقداری از این مشکلات خواهد شد.

وی با توجه به اینکه  وضعیت آینده آب در کهگیلویه وضعیت خوبی نیست، تصریح کرد: بارش باران نسبت به سال گذشته در دهدشت ۱۵۰ میلی متر کاهش داشته است.

کریمی ادامه داد: تنش‌زدایی و تنش‌آوری آب شهرستان کهگیلویه و بخش‌های آن مشکل اساسی این شهرستان است.

وی اضافه کرد: ورود مدیران کل در سطح شهرستان می‌تواند تا حدودی این مشکلات را حل کند.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد