تاریخ درج خبر : 1394/01/25
کد خبر : ۴۷۰۴۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

سرانه مصرف آب شهرنشینان کهگیلویه و بویراحمد ۲۰۰ لیتر در شبانه روز

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد میزان اعتبار برای اصلاح و بهسازی شبکه‌های فرسوده را ۶۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

علی لدنی‌نژاد در حاشیه بازدید از وضعیت آبرسانی به شهرستان کهگیلویه و روستاهای تابعه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت کشور در سه سال اخیر در زمینه کم‌بارشی افزود: در تابستان ۹۳ حدود ۶ شهر از استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت تنش آبی بودند.

وی با اشاره به میزان برابری تولید با مصرف آب این کار را ورود به مرحله بحران دانست و گفت: در تابستان گذشته قریب به ۵۰۰ شهرستان در کشور در وضع مشابهی بودند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته تابستان آینده افزایش دما خواهیم داشت، دوره خشکسالی ۳۰ساله را از تهدیدهای پیش‌رو عنوان و تصریح کرد: میانگین بارندگی نسبت به سال گذشته بالای ۱۰۰ میلی متر منفی هستیم.

لدنی‌نژاد میانگین ۱۰۰ میلی متر بارش باران را جبران کاهش بارندگی نسبت به سال گذشته عنوان و خاطرنشان کرد: متوسط بالای سرانه مصرف آب در استان ۲۰ تا ۳۰ درصد بالاتر از کل کشور است.

وی عنوان کرد: حدود ۲۰۰ لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد آب مصرف می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاسیسات آب شهری از جایگاه خاصی برخوردار است، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل بخش عمده فرسودگی لوله‌ها در شهرها و روستاها میزان هدر روی آب در این استان بسیار بالاست.

لدنی‌نژاد میزان اعتبار برای اصلاح و بهسازی شبکه‌های فرسوده را ۶۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص تامین آب شهرها تنش آبی داریم خواستار صرفه جویی در مصرف آب از همه مردم و شد و اضافه کرد: تلاش داریم در پیک مصرف جوابگوی مشکلات مردم باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد