تاریخ درج خبر : 1394/01/25
کد خبر : ۴۷۰۴۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

خدمات رایگان دندانپزشکی در ۶ مرکز درمانی کهگیلویه

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه از ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در شش مرکز درمانی این شهرستان در طی هفته سلامت خبر داد.

۱۶۳۸۸۴۵
عبدالنبی موسویان پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه اجرای طرح پیشگیری از بیماری های دهان و دندان در مدارس شهرستان کهگیلویه، افزود: در طی هفته سلامت مراکز دندانپزشکی شهید رجایی، امام علی(ع)، کلینیک الغدیر دهدشت و مراکز درمانی شهرهای سوق، لنده و قلعه رئیسی آماده ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی هستند.

وی از استقرار دو یونیت سیار دندانپزشکی در طی این هفته در سطح مدارس این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر یک یونیت سیار وجود دارد و به زودی یک یونیت دیگر خریداری می شود.

موسویان هدف از اجرای طرح پیشگیری از بیماری های دهان و دندان را ارتقای کیفیت سلامت دانش آموزان عنوان کرد و یادآور شد: این طرح در طی سال های گذشته نیز در سطح این شهرستان اجرا می شد و در سال جاری توسط وزارت بهداشت مصوب شد که در سراسر کشور اجرا شود.

وی عنوان کرد: در این طرح انجام خدمات پیشگیری، خدمات فیشور سیلانت و ترمیم دندان شش برای سنین کمتر از ۱۴ سال و خدمات جرم گیری برای زنان باردار به صورت رایگان ارائه می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: ۶۴ درصد از مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان فاقد نیروی دندانپزشکی است.

موسویان اضافه کرد: با وجود کمبود نیرو در بخش دندانپزشکی، در طی سال ۹۳ حدود ۱۰ هزار دندان فلورایدتراپی، هفت هزار دندان فیشور سیلانت و حدود پنج هزار دندان ترمیم شدند.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد