تاریخ درج خبر : 1394/01/25
کد خبر : ۴۷۰۷۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تراژدی غم بار خروج جوانان با استعداد از گچساران و استان

سایت استان: سعید روزافزای

افزایش سطح علمی جوانان شهرستان و استان موجب شده تا عده ای از مدیران ومسئولین به جای حمایت از آنها ،جلوی پای این جوانان سنگ اندازی کنند چرا که بر این باورند اگر این استعداد ها در سازمانی که در آن کار می کنند وارد شود جایی برای خودشان باقی نمی ماند.

متاسفانه پس از قومیت گرایی و جناح بازی سیاسی دومین عامل فرار جوانان از استان همین موضوع می باشد.

در شهرستان گچساران به محض اینکه مطلع شوند در حال پیشرفت و ترقی آن هم به صورت مشروع هستید، به یک جریان نادرست وصلتان می کنند و از گردونه روزگار حذف می شوید. و این یعنی نقطه آغاز پس رفت شهرستان و استان.

متاسفانه عده ای از قدیم با تفکرات کهنه و کینه توزانه بین لرهای این استان اختلاف انداخته اند و ما نسل جدید به پای این تفکرات باید بسوزیم و بمیریم. برادر باوی و بویر احمدی! آیامرگ خاموش استان را می بینی؟آیا می بینی جوانان با استعداد استانت راهی کشورهای خارجی شده اند ؟ آیا حاضری باز هم به خاطر حفظ جایگاهت ،نهال امید استانت را قلع و قمع کنی؟ پس چه شد تفکر ایلی ات؟ مگر تو نبودی که با ایلت از کیان کشور دفاع کردی؟ دوست عزیزی که رفتی مکه عربستان؛ برای مکه های شهرت چه کردی؟ ملت ما انقلاب کردند تا عدالت بگیرند و دست اجنبی را کوتاه کنند و همه مردم در آبادانی کشور سهیم باشند اما توچه کردی؟ تو از اجنبی ها هم بدتر شدی ؟ هم استانی های عزیز به شدت معتقدم از ۱۰۰ درصد ۸۰ درصد به وجود آمدن منافق و مخالف نظام و مملکت به خاطر رفتار های یک عده ای بی سواد و چشم نظرتنگ این چنینی است. وقتی راهی برای فعالیت جوان تحصیل کرده استان وجود ندارد و در دیار خودش به کار گیری نشود قطعا دشمنان آنها را به کارگیری می کنند و به آنها محبت می کنند. ما هیچ آفتی از بیرون نداریم بلکه خودمان از سر نادانی به هم ظلم می کنیم. در پایان از برخی افراد که هنوز هم با تفکر انسان دوستانه سالهای سال است که در حال خدمت به مردم هستند سپاسگذاری می کنم و این متن را با سخنی از آیت الله بهجت تمام می کنم. ((تاریخ هرروز تکرار می شود.کل یوم عاشورا وکل ارض کربلا.همیشه حق و باطل مثل حسین و یزیدوجود دارد و کار مردم هم یا جنگ در کناریزید یا در رکاب امام حسین(ع) است.بنابراین انسان باید هرروز موضع خود را مشخص کند که آیا اهل حق است و یا باطل))

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • صدیقه گفت:

    سلام خیلی خوب نوشتید هرجا دم از خوبی زدم سوختم وهمچنان میسوزم نه برای خودم که بی دلیل سنگها جلوی پایم گذاشتند ومیگذارند
    میسوزم از دست این هیزم های تر بد طینت مرموز که دودشان همچنان به چشم فرزندان ایلم خواهد رفت

پربازديد