تاریخ درج خبر : 1394/01/26
کد خبر : ۴۷۰۸۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش ۶۸ درصدی صادرات کهگیلویه و بویراحمد

مدیر گمرک کهگیلویه و بویراحمد گفت: صادرات این استان در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ کاهش چشمگیری داشته است.

۱۲۳۹۹۳_۹۱۲

بهنام احمدی افزود: شرکت های تولیدی موجود در استان تسهیلات را از استان می گیرند اما تشریفات صادراتی خود را توسط استان های دیگر انجام می دهند.

وی بیان کرد: ۱۲۱ فقره اظهارنامه مالیاتی در سال ۹۳ تشکیل شد که از نظر وزنی ۵۹۰۸ تن و از نظر ارزش بیش از پنج میلیون دلار بوده است.

مدیر گمرک کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سیمان، دوغ، عصاره و پودر شیرین بیان، لوازم آرایشی و بهداشتی و افشره زعفران از مهمترین محصولات صادر شده استان بوده است.

احمدی تصریح کرد: این کالاها به کشورهایی از جمله عراق، آلمان و انگلیس صادر شده است بطوری که نسبت به سال ۹۲ از نظر وزنی ۶۸ درصد کاهش و از نظر ارزش ۱۶ درصد کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته ۱۱۶ فقره امانات پستی تشکیل شده که ارزش این میزان محصولات پستی به ارزش ۲۷۳۸ دلار بوده است و ۷۲ درصد نسبت به سال ۹۲ کاهش داشته است.

مدیر گمرک کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با وجود شرکت های تولیدی زیادی که در استان وجود دارد اما متاسفانه آمار صادرات در استان خیلی پایین است که دلیل آن نیز بیشتر عدم توجه مسئولان به گمرک استان است.

وی اضافه کرد: با وجود شرکت های تولیدی زیاد آب معدنی که در استان وجود دارد اما چرا در گمرک استان هیچ گونه صادراتی در زمینه آب معدنی در گمرک استان انجام نمی گیرد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد