تاریخ درج خبر : 1394/01/26
کد خبر : ۴۷۰۸۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

خسارت بلاهای طبیعی به استان بیش از دو هزار میلیارد ریال است

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه وبویراحمد میزان برآورد خسارات ناشی از سیل، زلزله و حوادث پیش بینی نشده در سال گذشته به این استان را بیش از دو هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

علی وفایی مقدم روز سه شنبه افزود: ۵۲۰میلیارد ریال از این میزان خسارات مربوط به بروز سیل و آبگرفتگی های ناشی از بارندگی های اخیر از اواخر اسفند سال گذشته و تعطیلات نوروز امسال بود.

وی خسارات وارد شده را شامل تاسیسات و امور زیربنایی، ابنیه ها، جاده های روستایی ، پل و خطوط انتقال آب و برق بویژه در روستاها اعلام کرد.

وفایی مقدم در عین حال از وجود تنش های آبی و احتمال بروز خشکسالی در برخی نقاط استان خبر داد و گفت: میزان بارش ها در همه شهرهای استان به جز سی سخت در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی میزان بارش امسال در یاسوج مرکز استان را با حدود ۱۱۷ میلیمتر کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶۳٫۵ میلیمتر اعلام کرد و افزود: میزان بارش سال زراعی گذشته در این شهر حدود ۶۸۰٫۳ میلیمتر بود.

وی از افت شدید سطح آب سفره های زیرزمینی این استان خبر داد و افزود: از مجموع ۲۸۵ میلیون مترمکعب آبهای زیرزمینی حدود ۸۰درصد در بخش کشاورزی مصرف می شود.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد