تاریخ درج خبر : 1394/01/26
کد خبر : ۴۷۰۸۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

شناسایی کودکان کار در استان؛ ۱۹۹ نفر پسر و ۴۳ نفر دختر

دبیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی سال گذشته ۲۴۲ کودک کار و خیابانی در این استان شناسایی شده است.

Capture

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان افزود: ساماندهی کودکان کار و خیابانی دارای یک فرآیند به هم پیوسته و زنجیروار است و هرگونه کم کاری و سهل انگاری از سوی دستگاههای متولی در ساماندهی آنها غیرقابل توجیه است.

وی بیان کرد: بدون شک هرگونه کم کاری و بی توجهی در این راستا نیز موجب ایجاد اختلال و بی نظمی در ساختار کلی آن خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بهزیستی به تنهایی قادر به ساماندهی، شناسایی و آسیب شناسی معضل کودکان کار و خیابانی نیست خاطرنشان کرد: آمار این کودکان در سال گذشته نسبت به سال ۹۲ روند افزایشی داشته است.

میرمحمدی تصریح کرد: بر اساس آمار ارایه شده از سوی بهزیستی تعداد کودکان کار و خیابانی شناسایی شده در سال گذشته ۲۴۲ نفر بود که از این تعداد ۱۹۹ نفر پسر و ۴۳ نفر نیز دختر بودند.

وی از افزایش ۷۰ نفری کودکان کار و خیابانی در سال گذشته نسبت به سال ۹۲ خبر داد و عنوان کرد: در حالی که هنوز آمار دقیقی از کودکان کار و خیابانی در دست نیست و همین موضوع نیز رسیدگی به وضعیت آنها را تا حدود زیادی با چالش مواجه کرده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ساختار فرهنگی حاکم بر استان و فقر و محرومیت خانواده ها به ویژه در حاشیه شهرها، ادامه داد: بیشتر این کودکان به عنوان نان آور خانواده چاره ای جز تحمل سختی و امرار معاش برای خانواده های خود ندارند.

میر محمدی اضافه کرد: باید سایر دستگاههای متولی از جمله شهرداری ها، آموزش و پرورش، علوم پزشکی، فنی و حرفه ای، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی سازمان بهزیستی را برای ساماندهی و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی فراروی این کودکان یاری دهند.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد