تاریخ درج خبر : 1394/01/26
کد خبر : ۴۷۰۸۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

برپایی جشن روز بناها در بافت قدیمی دهدشت

محمود باقری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که استان کهگیلویه و بویراحمد استانی غنی از میراث فرهنگی و تاریخی در کشور است، اظهار کرد: این استان در سطح کشور یکی از استان‌های شناخته شده در این بخش است.

۱۳۹۲۰۹۱۷۰۰۰۶۴۵_PhotoA

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در همه مناطق استان و در شهرستان‌های هشت‌گانه بافت‌ها و بناهای تاریخی متعددی وجود دارد که گاه عمر برخی از آن‌ها به صدها سال می‌رسد.

این مسئول گفت: یکی از راه‌های شناسایی و معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد به کشور معرفی هر چه بهتر و بیشتر بناها و بافت‌های تاریخی است که وظیفه و رسالت رسانه در این خصوص دو چندان است.

باقری بیان داشت: یکی از محوطه‌ها و بافت‌های قدیمی استان که شهرت ملی و حتی بین‌المللی دارد مربوط به بافت قدیمی شهر دهدشت است که به عنوان سمبل بافت‌ها و بناهای قدیمی استان به‌شمار می‌رود.

وی با تبریک پیشاپیش به همه فعالان عرصه میراث فرهنگی به خصوص فعالان بافت‌ها و بناهای تاریخی که کار حفاظت و ترمیم و مرمت این بناها را بر عهده دارند به مناسبت روز بناها و محوطه‌های تاریخی گفت: روز ۲۹ فروردین در تقویم به نام این روز نام‌گذاری شده است.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان از اجرای برنامه‌های متنوع در این روز در شهرستان کهگیلویه و در کنار شهر قدیمی دهدشت خبر داد.

باقری گفت: در این روز برنامه‌های همایش انجمن‌های میراث فرهنگی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه عکس از کارگاه‌های فعال مرمت در استان در کاروان‌سرای بافت تاریخی دهدشت برگزار می‌شود که در ادامه تجلیل از فعالان میراث فرهنگی در بافت قدیمی شهر دهدشت را خواهیم داشت.

برگزاری اردوی دانشجویی بازدید از آثار تاریخی شهرستان کهگیلویه یکی دیگر از برنامه‌های روز بناها و محوطه‌های تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد بود که باقری به آن اشاره کرد.

منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد